איך להיות קבלן

על מנת להיות קבלן יש צורך לעבור תהליך מסוים, וכן לעמוד במפר קריטריונים הנדרשים מכם על מנת להיות רשומים כקבלנים, מוזמנים לקרוא את המאמר הבא!

מהו התהליך שצריך לעבור על מנת להיות קבלן?

על מנת להיות קבלן מורשה בישראל, הקבלן צריך לעבור תהליך מסוים המלווה במילוי הטפסים הנדרשים לכך, בנוסף קיים מבחן הקשור לתחום ההתמחות אותו צריך לעבור הקבלן על מנת להיות רשום בפנקס הקבלנים, לאחר שהקבלן מבצע את המבחן וכן עובר אותו בהצלחה, הוא יכול להירשם בפנקס הקבלנים של ישראל, תהליך רישום קבלנים כולל בנוסף כמה פרמטרים שעל הקבלן לעמוד בהם, מומלץ לקחת ייעוץ על מנת לעבור את התהליך בצורה הטובה ביותר.

למה חשוב להיות קבלן רשום?

למרות שקיימים המון קבלנים אשר אינם רשומים בפנקס הקבלנים, כיום קיים חוק כי על כל קבלן מחויבת ההרשמה בפנקס הקבלנים על מנת לבצע עבודות, כל קבלן אשר מכבד את עצמו וכן את העבודה שלו יבצע את התהליך הנדרש ע מנת להיות רשום בפנקס הקבלנים על פי חוק, דבר זה יכול גם להראות ללקוח כי הקבלן עובד על פי חוק ובצורה הכי מקצועית שאפשר, בנוסף קבלן אשר רשום בפנקס הקבלנים יכול להגיש מועמדות למכרזים שונים, וכן להשתתף בפרויקטים גדולים כמו למשל: פרויקט ממשלתי, קבלנים אשר אינם רשומים לא יוכלו להגיש מועמדות וכן לא יוכלו להשתתף בפרויקטים גדולים.

בנוסף

בנוסף לנאמר למעלה, קיימים לקוחות, כמו חברות שיווק נדלן וכן יזמים רבים אשר מעדיפים לקחת קבלן רשום ובודקים זאת בפנקס הקבלנים, מה שאומר שברגע שהינכם רשומים קיימת עבורכם אפשרות גדולה יותר לזכות ביותר עבודות.

איך תוכלו לבצע את התהליך בצורה הטובה ביותר?

על מנת לעבור את התהליך לרישום קבלנים יש צורך לבצע זאת בצורה הטובה ביותר, לפניכם חלק מהדברים שיוכלו לעזור לכם לעבור את התהליך:

  • סיווג – במידה ואתם מעוניינים להגיש בקשה לסיווג או שינוי סיווג אשר קיים, התקנות הקיימות הן אלה שקובעות מהו הסיווג המקצועי של כל קבלן, וכן גם את דרגת הסיווג של כל קבלן, כיום קיימים חמש סוגם שונים של סיווגים.
  • בקשה חוזרת – קיימים מקרים בהם קבלן מגיש בקשה לרישום בענף מסוים אך הבקשה שלו נדחית, קיימת אפשרות לאותו קבלן להגיש שוב את הבקשה עם המסמכים הנדרשים לאחר שישים יום על מנת שיעברו בחינה מחודשת, מומלץ לעבוד כך על מנת לא לשלם אגרה על הגשה נוספת.
  • פרטים מלאים – כאשר אתם מגישים את הבקשה עליכם להצטייד בעט שחור, בנוסף לכך עליכם לעבור על הטפסים בפירוט מלא על מנת לוודא כי מילאתם את הפרטים בצורה הטובה ביותר, זאת מכיוון שרשם הקבלנים מטפל אך ורק בבקשות אשר מולאו בהן היטב כל הפרטים של הקבלן, חשוב לדעת כי כאשר אתם מגישים טופס שלו מולא כמו שצריך לא ייבדק כלל ויחזור אליכם חזרה.
  • רישום יחיד או רישום תאגיד – בין אם ואתם קבלנים עצמאיים בעלי עוסק מורשה ובין אם ואתם מועסקים על ידי חברה קבלנית, מילוי הטפסים צריך להיות מלא ברמה הטובה ביותר כנדרש לטופס הרלוונטי אליכם.

אלו הם רק חלק מתהליך הרישום ולכן, על מנת לעבור את התהליך בצורה הטובה ביותר מומלץ לקחת ייעוץ מקצועי לפני התהליך.

מהם התנאים על מנת להירשם בפנקס הקבלנים?

על מנת לעבור את תהליך הרישום בפנקס הקבלנים בהצלחה, על הקבלן לעמוד במספר תנאים הכרחיים, התנאים של הרישום הם: ראשית על הקבלן להיות בעל ניסיון בתחומו של לפחות חמש שנים על מנת שיוכל להגיש בקשה לרישום בפנקס הקבלנים, כמו כן על הקבלן להיות בעל עבר נקי מרישום פלילי, במידה והקבלן לא יעמוד בתנאים אלו לא יוכל להגיש את המועמדות על מנת שיוכל להיות קבלן רשום בפנקס הקבלנים, כמובן שתנאים אלו יכולים להשתנות כמו למשל: אם במידה והקבלן הינו בעל תעודה של לימודים הנדסאים אקדמאיים יצטרך להיות בעל ניסיון של שנתיים ולא יותר.

סיכום

היחידה לרישום קבלנים יכולה לעזור לכם לעבור את תהליך הרישום על מנת שתוכלו להיות קבלנים רשומים בצורה המהירה והמקצועית ביותר.

מוזמנים לפנות אלינו ולקבל ייעוץ והכוונה מהמומחים בתחום.

רישום קבלן שיפוצים 131

כיום, ישנם המון קבלני שיפוצים בתחום ענף הבנייה, אך לא כל הקבלנים הינם רשומים, וענף זה נהיה פרוץ יותר מבעבר, במאמר הבא נדבר על רישום

רישום קבלן מוכר

במידה ואתם מתמחים בתחום הבנייה, וכן נותנים שירות של קבלן רשום, לא תמיד תרגישו כי זה מספיק לכם, דבר זה יכו לנבוע מהסיבה שאינכם רשומים

הלוואות לקבלנים ועסקים קטנים

יש לכם עסק קטן ואתם זקוקים להלוואה לעסק? פתוחה בפניכם האפשרות לפנות לקרן בערבות מדינה המספקת הלוואות לעסקים קטנים בערבות מדינה, ללא צורך מבחינתכם להעמיד

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו