אייזנברג, קדוש ושות
משרד עורכי דין

המדריך להוצאת רישיון קבלן כוח אדם

לרשם הקבלנים פונים רק עם משרד עורכי דין מומחה להוצאת רישיון קבלן!

אם תמיד אהבתם עבודה עם אנשים ורציתם להשתלב בתחום משאבי האנוש או אולי תמיד רציתם לעזור למחוסרי עבודה למצוא את העבודה הנכונה עבורם, המדריך הבא נועד בשבילכם. במדריך תוכלו ללמוד על תחומי האחריות של קבלן כוח אדם, הדרכים לקבלת הרישיון ומי רשאי לקבל אותו, על יתרונות קבלן כוח אדם וזכויות עובדי הקבלן.

מהו קבלן כוח אדם?

קבלן רשום כוח אדם הוא אדם העוסק בתהליכי גיוס עובדים הנמצאים תחתיו, שליחתם לעבודות מגוונות בחברות השונות, וקביעת שכר העובדים המועסקים.

יתרונות העסקת קבלן כוח אדם

רישום קבלנים

חברות רבות ואנשים פרטיים המחפשים עובדים, מעדיפים לפנות אל קבלן כוח אדם ולא לחברות גיוס והשמה, עקב מספר יתרונות:

 1. הקבלן מצליח לגייס עובדים זמניים ומיומנים במהירות רבה.
 2. עלות העסקת עובד דרך קבלן כוח אדם נמוכה הרבה יותר מהעסקת עובד באופן ישיר והתחייבויות להסכמים ולזכויות המגיעות לעובד על פי החוק. חברות השמה מסוגלות לספק עובדים רלוונטיים לתפקיד, אך על החברה להעסיק באופן ישיר את העובד הפוטנציאלי אם נמצא מתאים.
 3. החברה לא נדרשת להתעסק בתהליכים הכוללים פיטורי עובדים החתומים על חוזה.

מי רשאי לקבל רישיון קבלן כוח אדם?

על פי החוק להעסקת עובדים על ידי קבלני כוח אדם אשר נכתב בשנת 1996, מי שמעוניין לקבל רישיון קבלן כוח אדם, צריך לעמוד במספר קריטריונים על מנת להגיש בקשה. החוק מתייחס לשני קריטריונים והם: היעדר הרשעות ומידת ניסיון.

 1. על מבקשי הבקשה להיות בעלי עבר נקי בחמש השנים הקודמות להגשת הבקשה, במהלכן לא הורשעו המעוניינים ברישיון או ממלאי התפקידים הבכירים בעסק שברשותם, בעברות עם קלון ובעברות חמורות השוללות מהם את היכולת להיות ראויים לפעול כקבלני שירותים.
 2. על מנת לקבל רישיון קבלן כוח אדם, על המבקש להיות בעל ניסיון של לפחות שלוש שנים בניהול כוח אדם.

שלבים לקבלת הרישיון

רישום טאבו

בכדי לקבל רישיון ולהפוך להיות קבלן כוח אדם, יש צורך לעבור מספר שלבים. לפניכם פירוט השלבים השונים אותם יש לעבור:

 1. לפני הגשת הבקשה לקבלת רישיון קבלן כוח אדם, עליכם לבדוק כי אתם עומדים בקריטריונים שמציב משרד העבודה והתעסוקה: היעדר הרשעות וניסיון של לפחות 3 שנים בניהול כוח אדם. במידה שאתם עומדים בשני התנאים, תוכלו להתקדם לתהליך הגשת הבקשה.
 2. כדי להגיש בקשה לקבלת רישיון קבלן כוח אדם, יש למלא טופס הנקרא "בקשה לרישיון קבלן כוח אדם או לקבלן שירות" הנמצא באתר האינטרנט של רשות העבודה והתעסוקה. מלבד הטופס, עליכם להגיש מסמכים נוספים:
 3. קורות חיים של בעלי העסק ושל המנכ"לים.
 4. אישורים המצהירים כי אתם בעלי הניסיון הניהולי הנדרש, הכוללים רשימת אנשי קשר וטלפונים של אנשים המסוגלים להעיד על הניסיון שלכם.
 5. ג.        טופס הסכמה לקבלת מידע פלילי מהמשטרה, החתום על יד בעלי ומנכ"לי החברה.
 6. תצהיר שנחתם על ידי עורכי דין, בעלי העסק והמנכ"לים בנושא היעדר הרשעות, קנסות ותביעות אזרחיות.
 7. במידה שהחברה מעסיקה עובדים, עליה לצרף מסמך מאזן בוחן.
 8. אם לעסק קיים משרד, יש לצרף חוזה שכירות ותמונות המתארות את המצב הסניטרי והפיזי בו. אם לא קיים משרד, יש לצרף למסמכים תצהיר התחייבות להחזקת משרד.
 9. לאחר שמשרד העבודה והתעסוקה יבחן את הבקשה שלכם ותמצאו עומדים בכל תנאי הסף, תקבלו זימון לריאיון אישי. לריאיון עליכם להביא שני מסמכים: טבלת דיווח נתונים לצורך הכנת ערבות ורשימת עובדים על פי פורמט מסוים שהלשכה דורשת. כמועמדים לרישיון, יהיה עליכם לעבור מבחן ידע בנושא דיני עבודה, ולכן כדאי מומלץ לקרוא על כל החוקים השונים, אפילו בעזרת עורך דין המתמחה בתחום, אשר יסביר לכם על כל הדינים.
 10. לאחר מעבר הריאיון האישי בהצלחה, מגיע השלב בו מקבל שולח הבקשה "דרישה להמצאת משרד". במהלך התהליך יהיה עליכם להשלים מסמכים חסרים אשר לא הוגשו בשלה הקודם, כגון שליחת חוזה שכירות ותמונות של המשרד העסק, ראיות כי המשרד שברשותכם מונגש לבעלי מוגבלויות, טבלת דיווח נתונים לצורך הכנת ערבות, רשימת עובדים מפורטת, וטופסי 102 מביטוח לאומי ומס הכנסה, עדכניים לרבעון שקדם למועד הגשת הבקשה לרישיון ואישור התשלום.
 11. במידה שעברתם את כל ארבעת השלבים, תגיעו לשלב האחרון והחמישי בו יהיה עליכם להפקיד ערבות בנקאית. על הערבות לעמוד בשני קריטריונים והם: הכנת הערבות בהתאם להודעת גובה הערבות הדרושה וערבות שתהיה תקפה למשך שלושה חודשים לאחר תום הרישיון.

ראו גם: למי מותר להעסיק עובדים פלסטינים?

זכויות עובדי קבלן כוח אדם

כמו כל עובד בשוק העבודה, גם לעובדים הנמצאים תחת קבלן כוח אדם מגיעות זכויות מסוימות. לעובדי קבלן כוח אדם יש מספר זכויות הייחודיות רק להם, בעקבות חוק העסקת עובדים על ידי קבלני כוח אדם וצו ההרחבה בענף אספקת שירותי כוח אדם. הזכויות כוללות:

 1. צו ההרחבה מתייחס הן לעובדים במגזר הפרטי והן לעובדים במגזר הציבורי, ומספק להם הטבות כגון: בסיס חישוב לימי חופשה, דמי הבראה, ודמי חגים. בנוסף, בזכות הצו, העובדים זכאים להגדלת מספר ימי החופשה בהתאם לוותק ולהגדלת מספר ימי החופשה ל- 24 ימים.
 2. עובדי קבלני כוח אדם נהנים מ"השוואת תנאים" לעובדים המועסקים באופן ישיר, ומתוגמלים על ידי שי לחג הזהה לשי שעובדים ישירים מקבלים, תוספות שכר וכן הלאה. עובדי הקבלן מקבלים תנאים זהים לעובדים הישירים.
 3. לאחר 9 חודשי עבודה אצל קבלן כוח אדם, על הקבלן להעסיק את העובד כעובד מן המניין או להפסיק את העסקתו. החוק אינו תקף לעובדי מחשוב, אותם ניתן להעסיק למעלה מ- 9 חודשים.
 4. נוסף לכל הזכויות הללו, קיימות זכויות התקפות לסוגים שונים של עובדים, כגון: עובדי ניקיון ותחזוקה ועובדי שמירה ואבטחה – עובדים אלו נהנים מזכויות נוספות שהחוק מעניק להם, עקב סוג עבודתם.

תהליך קבלת רישיון קבלן כח אדם

תהליך קבלת רישיון קבלן כוח אדם, הוא תהליך ארוך המלווה במילוי טפסים ותצהירים רבים, מעבר ראיון ומבחן, ותשלום ערבות בנקאית. התהליך מבוצע על ידי הלשכה לעבודה ותעסוקה, במטרה לסנן בעלי מקצוע רבים אשר בעלי עם פלילי או ללא ניסיון מספק בתחום, וכדי להעניק את הרישיון לבעלי המקצוע המתאימים והאיכותיים ביותר. בסופו של יום, על אחריות קבלן כוח האדם לדאוג לעובדים תחתיו ולהעניק להם משרות, תוך נתינת זכויות כמגיע בחוק. מדובר באחריות גדולה הדורשת תכונות כגון יושרה, שאיפה למצוינות, אהבת האדם, ואוזן קשובה. על הקבלן להיות מסוגל לעבוד עם חברות, לבצע תהליכי גיוס מהיר ולהיות קשוב לצורכי עובדיו.

קסדה של קבלן שיפוצים

רישיון הקבלן ניתן אך ורק לבעלי מקצוע עם ניסיון של שלוש שנים בתחום ניהול כוח האדם ואין אפשרות לקבלו ללא עמידה בתנאי זה. בעל מקצוע המגיש בקשה לקבלן כוח אדם יהיה בדרך כלל בעל עסק ולעיתים רבות גם המנכ"ל של אותו עסק.

מומלץ להיעזר בשרותינו לצורך קבלת רישיון קבלן כח אדם במהירות, על מנת להקל על תהליך הבקשה. עורך הדין יעזור לכם במילוי המסמכים השונים בצורה יסודית, סיפוק תצהירים וחתימה על המסמכים הרלוונטיים. בנוסף, עורך הדין יכול לעזור לכם להתכונן למבחן ידע בנושא דיני עבודה שעליכם לעבור במהלך התהליך. כיום, קיימים חוקים רבים ומגוונים בנושא דיני עבודה, וכקבלן לעתיד אשר יעסיק עובדים תחתיו, עלייך לדעת את כולם. החוקים מכילים התייחסויות לדמי מחלה, גיל פרישה, הגנה על עובדים, הגנת שכר וכדומה.

אז מה היה לנו בכתבה:

משרד עורכי דין אייזנברג קדוש ושות'

משרד עורכי דין אייזנברג קדוש ושות'

מזה יותר מעשור מסייעת החברה לאלפי קבלנים בכל רחבי הארץ להפוך לקבלנים רשומים בסיווג אטרקטיבי וגבוה וכן מסייעת לקבלנים רבים אחרים להעלות את הסיווג שלהם ולשפר את מעמדם התחרותי בשוק.

במסגרת שירותי הרישום ש למשרד עורכי דין אייזנברג קדוש ושות', אנו מנחים את הלקוח סביב התהליך כולו וסביב כל הפעולות שיש לבצע בכדי להשיג את מעמד הרישום. בהמשך לכך, אנו מנהלים עבור הלקוח את כל הנושא של הגשת המסמכים, בדיקת תהליך הרישום מול רשם הקבלנים וניהול דיונים על פי הצורך עד לקבלת הרישום הסופי.
הצוות שלנו הוא מהטובים ביותר שניתן להציע העובדים שלנו נבחרים בקפידה כדי שאליכם יגיעו אנשי מקצוע איכותים וחייכנים!!

חברת ניהול לבניין משותף

  לחיות בבניין משותף יכול להיות דבר מאוד כיף מצד אחד, אך מצד שני כאשר זה נוגע לתחזוקת הבניין, הרבה יותר קשה למצוא את עמק

כמה עולה לכרות עץ?

  מאמר זה מסביר כמה עולה לכרות עץ, כולל כריתת עצים ממגוון סוגים בנכס שלכם. למעשה, אנשים רבים צריכים לכרות עץ כאשר הם נמצאים לפני

כמה עולה מודד למדידת מגרש

  אם אתם רוצים לבנות בית, חשוב שתדעו שמדובר על תהליך רציני מאוד. אחד השלבים הראשונים והחשובים בתהליך הקמת בית פרטי וכל מבנה בכלל הוא