אייזנברג, קדוש ושות
משרד עורכי דין

חוק העסקת עובדים על ידי קבלני כוח אדם

לרשם הקבלנים פונים רק עם משרד עורכי דין מומחה להוצאת רישיון קבלן!

בדרך כל עובדי קבלן חשופים לתנאי עבודה אשר אינם ראויים, העסקת עובדים על ידי קבלני כוח אדם יכולה להיות עבודה זמנית לתקופות קצרות, דבר זה חוסך בעלויות של קבלני כוח אדם.

מה אומר החוק להעסקת עובדים על ידי קבלני כוח אדם?

חוק זה נחקק בשנת 1996, והינו מגדיר את זכויות העובדים, וכן א חובתם של הקבלנים עצמם, זכויות העובדים הם: איסור על קבלני כוח אדם לגבות תשלום על הכשרתם של העובדים וכן חוק זה מזכה אותם בחופשות עבור אירועים משפחתיים בנוסף החוק מחייב בתשלום שכר מינימום הקבוע על פי חוק, פיצויים בזמן פיטורים, כל זאת על מנת להשוות את התנאים של עובדי קבלני כוח אדם לעובדים מן המניין.

מהו קבלן כוח אדם?

ראשית, קבלן כוח אדם צריך להיות רשום על מנת שיוכל לקבל עובדים תחת עבודתו, וכן על מנת שיוכלו להעסיק אותו כקבלן כוח אדם, שנית, קבלן כוח אדם הינו קבלן אשר שוכר שירותים של עובדים עבור מעסיקים שונים, במקרים כאלו צריך לדעת להבדיל בין המעסיק עצמו לבין קבלן כוח אדם, מי שמנהל בסופן של יום את העובד ונהנה משירותיו יהיה המעסיק עצמו, אך העובד יהיה בקשר עם הקבלן והוא זה שישלם את המשכורת.

ציוד של קבלן
Standard construction safety equipment on wooden table. top view

מדוע מומלץ להעסיק עובדים על ידי קבלן כוח אדם?

כאשר גיוס עובדים פלסטינים אם ישראלים נעשה על ידי קבלן כוח אדם, גיוס העובדים עצמו הינו מהיר וקל יותר מאשר דרך המעסיק עצמו, בדרך כלל הקבלן יעסיק עובדים אשר זקוקים לעבודה זמנית ויודעים את העבודה ברמה טובה, דבר זה הינו טוב למעסיק עצמו, זאת מכיוון שעובד אשר מועסק דרך קבלן כוח אדם לא יקבל את התנאים אשר יקבל עובד המועסק תחת המעסיק באופן ישיר, אך לפי חוק עובד אשר מועסק על ידי קבלן כוח אדם במשך תשעה חודשים רצופים יהפוך באופן אוטומטי לעובד של המעסיק באופן ישיר.

מהם חובות הקבלן?

קבלן כוח אדם אשר קיימים תחתיו עובדים יצטרך לעמוד בכל התקנות אשר מפורטות על פי חוק, זאת בכדי שיוכל לקבל היתר ממשרד התמ"ת, עיסוק של קבלן כוח אדם ללא היתר זה יהיה עבירה על החוק ויירשם כעבירה פלילית, הקבלן עצמו אחראי לכך כי העובד אכן יקבל את כל הזכויות שלו על פי החוק, בנוסף במידה ומעוניינים להעסיק עובדים זרים נדרש היתר מיוחד לכך, מה שאומר כי לא כל קבלן כוח אדם בעל היתר יכול להעסיק עובד זר, על פי החוק קבלן כוח אדם מחויב לחתום עם כל עובד על חוזה אישי בו יהיה רשום כל התנאים והזכויות המגיעים לעובד.

מה אסור לקבלן לעשות?

אסור לקבלן כוח אדם לדרוש מהעובדים תשלום עבור הוצאות או שירותים מסוימים, בנוסף נאסר על קבלן כוח אדם להעסיק עובדים רק כממלאי מקום של עובדים אחרים אר לא מגיעים לעבודה, שכר עובד קבלן כוח אדם צריך להיות שכר מינימום כמובן שאפר יותר מכך, אך פחות משכר מינימום תהווה עבירה, והעובד יוכל לתבוע את הקבלן על דבר זה, יש לציין כי החוק יעמוד לצד העובד ולכן, רצוי לעמוד בכל החוקים להעסקת עובדים על ידי קבלן כוח אדם.

קבלן כוח אדם ללא רישיון

על פי חוק העסקת עובדים על ידי קבלן כוח אדם, חשוב לדעת כי במידה ומעסיקים קבלן כוח אדם אשר אינו קבלן רשום ואין בידיו את הרישיון לעסוק בקבלנות יהיו לכך השלכות שאף אחד לא היה רוצה בעבורו או בעבור החברה שלו, במקרים של אישומים אלו תהיה זו עבירה על החוק וההרשעה לכך תהיה עבירה פלילית, מעסיק אשר מעסיק את שירותיו של קבלן כוח אדם אשר אינו קבלן כוח אדם מורשה יקבל קנס גבוה עבור כל אחד מהעובדים שהעסיק דרך אותו קבלן כוח אדם, בנוסף לקנס אותו יקבל המעסיק של הקבלן, יהיה מצורף רישום פלילי, וכן אפשרות להעמדה לדין.
ראו גם: קבלן כוח אדם בויקיפדיה

סיכום

במידה ואתם מעוניינים לקבל רישיון לקבלן כוח אדם, פנו אל היחידה לרישום קבלנים על מנת שתוכלו לקבל את הרישיון מהר ככל האפשר, עורך דין מטעם היחידה לרישום קבלנים יעזור לכם במילוי כל הטפסים הנדרשים.

אתם מוזמנים להשאיר לנו פרטים באתר ונשמח לחזור אליכם.

אז מה היה לנו בכתבה:

משרד עורכי דין אייזנברג קדוש ושות'

משרד עורכי דין אייזנברג קדוש ושות'

מזה יותר מעשור מסייעת החברה לאלפי קבלנים בכל רחבי הארץ להפוך לקבלנים רשומים בסיווג אטרקטיבי וגבוה וכן מסייעת לקבלנים רבים אחרים להעלות את הסיווג שלהם ולשפר את מעמדם התחרותי בשוק.

במסגרת שירותי הרישום ש למשרד עורכי דין אייזנברג קדוש ושות', אנו מנחים את הלקוח סביב התהליך כולו וסביב כל הפעולות שיש לבצע בכדי להשיג את מעמד הרישום. בהמשך לכך, אנו מנהלים עבור הלקוח את כל הנושא של הגשת המסמכים, בדיקת תהליך הרישום מול רשם הקבלנים וניהול דיונים על פי הצורך עד לקבלת הרישום הסופי.
הצוות שלנו הוא מהטובים ביותר שניתן להציע העובדים שלנו נבחרים בקפידה כדי שאליכם יגיעו אנשי מקצוע איכותים וחייכנים!!

חברת ניהול לבניין משותף

  לחיות בבניין משותף יכול להיות דבר מאוד כיף מצד אחד, אך מצד שני כאשר זה נוגע לתחזוקת הבניין, הרבה יותר קשה למצוא את עמק

כמה עולה לכרות עץ?

  מאמר זה מסביר כמה עולה לכרות עץ, כולל כריתת עצים ממגוון סוגים בנכס שלכם. למעשה, אנשים רבים צריכים לכרות עץ כאשר הם נמצאים לפני

כמה עולה מודד למדידת מגרש

  אם אתם רוצים לבנות בית, חשוב שתדעו שמדובר על תהליך רציני מאוד. אחד השלבים הראשונים והחשובים בתהליך הקמת בית פרטי וכל מבנה בכלל הוא