חוק העסקת עובדים על ידי קבלני כוח אדם

לרשם הקבלנים פונים רק עם מומחה להוצאת רישיון קבלן!

ציוד של קבלןבדרך כל עובדי קבלן חשופים לתנאי עבודה אשר אינם ראויים, העסקת עובדים על ידי קבלני כוח אדם יכולה להיות עבודה זמנית לתקופות קצרות, דבר זה חוסך בעלויות של קבלני כוח אדם.

מה אומר החוק להעסקת עובדים על ידי קבלני כוח אדם?

חוק זה נחקק בשנת 1996, והינו מגדיר את זכויות העובדים, וכן א חובתם של הקבלנים עצמם, זכויות העובדים הם: איסור על קבלני כוח אדם לגבות תשלום על הכשרתם של העובדים וכן חוק זה מזכה אותם בחופשות עבור אירועים משפחתיים בנוסף החוק מחייב בתשלום שכר מינימום הקבוע על פי חוק, פיצויים בזמן פיטורים, כל זאת על מנת להשוות את התנאים של עובדי קבלני כוח אדם לעובדים מן המניין.

מהו קבלן כוח אדם?

ראשית, קבלן כוח אדם צריך להיות רשום על מנת שיוכל לקבל עובדים תחת עבודתו, וכן על מנת שיוכלו להעסיק אותו כקבלן כוח אדם, שנית, קבלן כוח אדם הינו קבלן אשר שוכר שירותים של עובדים עבור מעסיקים שונים, במקרים כאלו צריך לדעת להבדיל בין המעסיק עצמו לבין קבלן כוח אדם, מי שמנהל בסופן של יום את העובד ונהנה משירותיו יהיה המעסיק עצמו, אך העובד יהיה בקשר עם הקבלן והוא זה שישלם את המשכורת.

מדוע מומלץ להעסיק עובדים על ידי קבלן כוח אדם?

כאשר גיוס עובדים פלסטינים אם ישראלים נעשה על ידי קבלן כוח אדם, גיוס העובדים עצמו הינו מהיר וקל יותר מאשר דרך המעסיק עצמו, בדרך כלל הקבלן יעסיק עובדים אשר זקוקים לעבודה זמנית ויודעים את העבודה ברמה טובה, דבר זה הינו טוב למעסיק עצמו, זאת מכיוון שעובד אשר מועסק דרך קבלן כוח אדם לא יקבל את התנאים אשר יקבל עובד המועסק תחת המעסיק באופן ישיר, אך לפי חוק עובד אשר מועסק על ידי קבלן כוח אדם במשך תשעה חודשים רצופים יהפוך באופן אוטומטי לעובד של המעסיק באופן ישיר.

מהם חובות הקבלן?

קבלן כוח אדם אשר קיימים תחתיו עובדים יצטרך לעמוד בכל התקנות אשר מפורטות על פי חוק, זאת בכדי שיוכל לקבל היתר ממשרד התמ"ת, עיסוק של קבלן כוח אדם ללא היתר זה יהיה עבירה על החוק ויירשם כעבירה פלילית, הקבלן עצמו אחראי לכך כי העובד אכן יקבל את כל הזכויות שלו על פי החוק, בנוסף במידה ומעוניינים להעסיק עובדים זרים נדרש היתר מיוחד לכך, מה שאומר כי לא כל קבלן כוח אדם בעל היתר יכול להעסיק עובד זר, על פי החוק קבלן כוח אדם מחויב לחתום עם כל עובד על חוזה אישי בו יהיה רשום כל התנאים והזכויות המגיעים לעובד.

מה אסור לקבלן לעשות?

אסור לקבלן כוח אדם לדרוש מהעובדים תשלום עבור הוצאות או שירותים מסוימים, בנוסף נאסר על קבלן כוח אדם להעסיק עובדים רק כממלאי מקום של עובדים אחרים אר לא מגיעים לעבודה, שכר עובד קבלן כוח אדם צריך להיות שכר מינימום כמובן שאפר יותר מכך, אך פחות משכר מינימום תהווה עבירה, והעובד יוכל לתבוע את הקבלן על דבר זה, יש לציין כי החוק יעמוד לצד העובד ולכן, רצוי לעמוד בכל החוקים להעסקת עובדים על ידי קבלן כוח אדם.

קבלן כוח אדם ללא רישיון

על פי חוק העסקת עובדים על ידי קבלן כוח אדם, חשוב לדעת כי במידה ומעסיקים קבלן כוח אדם אשר אינו קבלן רשום ואין בידיו את הרישיון לעסוק בקבלנות יהיו לכך השלכות שאף אחד לא היה רוצה בעבורו או בעבור החברה שלו, במקרים של אישומים אלו תהיה זו עבירה על החוק וההרשעה לכך תהיה עבירה פלילית, מעסיק אשר מעסיק את שירותיו של קבלן כוח אדם אשר אינו קבלן כוח אדם מורשה יקבל קנס גבוה עבור כל אחד מהעובדים שהעסיק דרך אותו קבלן כוח אדם, בנוסף לקנס אותו יקבל המעסיק של הקבלן, יהיה מצורף רישום פלילי, וכן אפשרות להעמדה לדין.
ראו גם: קבלן כוח אדם בויקיפדיה

 כיום, קיימים מספר קבלני כוח אדם, קבלנים אלו מעסיקים שירותים של עובדים זמניים למגוון עבודות שונה, על קבלני כוח האדם קיימים כמה חוקים עליהם הוא חייב לעמוד.

מהם החוקים עליהם צריך לשמור קבלן כוח אדם?

קבלן כוח אדם אשר מעסיק תחתיו מספר עובדים, מחויב לעבוד על פי חוק ולתת לעובדים את כל זכויותיהם:

  • פיצויים במידה וקיים החלפת של מעסיקים.
  • סור לקבלן לגבות מהעובד כסף עבור הכשרה לעבודה.
  • במידה ויש לעובד אירוע משפחתי פרטי כמו למשל: חתונה, ברית מילה, חינה, בר מצווה, על קבלן כוח אדם לשחרר את העובד לחופשה מיוחדת.
  • על הקבלן לחלק לכל העובדים שי לחג.
  • העסקת עובד תחתיו עד תשעה חודשים.
  • זכאות לימי מחלה.

כל אלו הינם חוקים אשר על הקבלן לעמוד בהם, במידה והקבלן עובר על חוק קבלני כוח אדם, יוכל להיות צפוי כי תוגש נגדו תביעה משפטית.

קבלני רישום

מהם היתרונות להעסקת קבלן כוח אדם?

קיימות כמה יתרונות להעסקת קבלן כוח אדם, קבלן כוח אדם מצליח למצוא עובדים מיומנים וכן לגייס אותם לעבודה מהר יותר מאשר דרך מעסיק, בנוסף עבור המעסיק זה יתרון וחיסכון גדול להעסיק עובדים דרך קבלן כוח אדם מכיוון שהקבלן הוא זה שמתנהל מול העובד וכן המעסיק לא צריך לשלם לו את כל מה שהוא משלם לעובדים אשר נמצאים תחתיו באופן ישיר וכן במקרה של פיטורים על הקבלן לשלם את כל מה שכרוך בכך, לכן, מעסיקים רבים בין אם חברות גדולות ובין אם מעסיקים פרטיים מעדיפים להעסיק קבלן כוח אדם.
ראו גם: העסקת עובדים פלסטינים – המדריך

מי רשאי להיות קבלן כוח אדם?

חוק אשר נכתב בשנת 1996 קובע כי מי שמעוניין לקבל רישיון ולעסוק כקבלן כוח אדם, עליו להיות בעל ניסיון של לפחות שלוש שנים בתחום ניהול כוח אדם, בנוסף על מנת להגיש בקשה לקבלת רישיון יצטרך אותו אדם להיות בעל עבר נקי מרישומים פליליים של לפחות חמש שנים קודם, במידה והאדם אשר מגיש את הבקשה אינו עומד בפרמטרים האלו לא יינתן לו הרישיון לעסוק כקבלן כוח אדם.

קבלן כוח אדם לא רישיון

על פי חוק קבלן כוח אדם אשר מתעסק בתחום ללא רישיון עובר על החוק, המעסיק אשר מעסיק את הקבלן גם הוא עובר על החוק, וכן צפוי לקנס גבוה עבור כל אחד מהעובדים שהועסקו אצלו דרך אותו קבלן, בנוסף דבר זה יירשם לו כעבירה פלילית וקיימת האפשרות כי יועמד לדין, לפני שמעסיקים קבלן כוח אדם מומלץ לבדוק את הרישיון שלו, וכן לבדוק האם הרישיון בתוקף, כך תוכלו להיות בטוחים כי הנכם מעסיקים קבלן כוח אדם המחזיק רישיון ויכול לעבוד בתחום על פי חוק.

מה נדרש על מנת לקבל רישיון לעסוק כקבלן כוח אדם?

על פי חוק, כל המעוניין לקבל רישיון לעסוק כקבלן כוח אדם צריך להיות עם ניסיון וותק בתחום של לפחות שלוש שנים קודם, בנוסף המבקש לקבלת הרישיון חייב להיות בעל עבר נקי של לפחות חמש שנים קודם, כמו כן ייאלץ מבקש הרישיון להציג מסמך המוכיח כי אכן הינו בעל עבר נקי, ללא התנאים האלו לא תהיה כל אפשרות להיעתר לבקשת קבלת רישיון כוח אדם.

מהו התהליך לקבלת רישיון קבלן כוח אדם?

בנוסף לעמידה בתנאים אשר נרשמו למעלה, על מנת לקבל רישיון לעסוק כקבלן כוח אדם, על מבקש הרישיון יהיה לעבור תהליך, עליו למלא טפסים רבים, כמו כן על המבקש יהיה לעבור מבחן לבדוק כי אכן מתאים לעסוק בתחום וכן לבסוף לשלם ערבות בנקאית, את כל התהליך יעבור מבקש הרישיון על ידי הלשכה לעבודה ותעסוקה, כל זאת על מנת לבדוק אם אכן מבקש הרישיון עומד בכל הקריטריונים וכן ראוי לעבוד בתחום.

רשת קבלנים

אחריות קבלן כוח אדם

אחריות קבלן כוח אדם הינה להעסיק עובדים, וכן לדאוג לכל הזכויות אשר מגיעות להם, אחריות זו תינתן לבן אדם אמין אשר יכול לעבוד בצורה הגונה מול עובדים שונים, בנוסף קבלן כוח אדם עובד מול המעסיקים ובאחריותו לגייס עובדים בדרך המהירה ביותר.

סיכום

במידה ואתם מעוניינים לקבל רישיון לקבלן כוח אדם, פנו אל היחידה לרישום קבלנים על מנת שתוכלו לקבל את הרישיון מהר ככל האפשר, עורך דין מטעם היחידה לרישום קבלנים יעזור לכם במילוי כל הטפסים הנדרשים. אתם מוזמנים להשאיר לנו פרטים באתר ונשמח לחזור אליכם.

אז מה היה לנו בכתבה:
היחידה לרישום קבלנים
היחידה לרישום קבלנים

מזה יותר מעשור מסייעת החברה לאלפי קבלנים בכל רחבי הארץ להפוך לקבלנים רשומים בסיווג אטרקטיבי וגבוה וכן מסייעת לקבלנים רבים אחרים להעלות את הסיווג שלהם ולשפר את מעמדם התחרותי בשוק.

אנו מנחים את הלקוח סביב התהליך כולו וסביב כל הפעולות שיש לבצע בכדי להשיג את מעמד הרישום. בהמשך לכך, אנו מנהלים עבור הלקוח את כל הנושא של הגשת המסמכים, בדיקת תהליך הרישום מול רשם הקבלנים וניהול דיונים על פי הצורך עד לקבלת הרישום הסופי.
הצוות שלנו הוא מהטובים ביותר שניתן להציע העובדים שלנו נבחרים בקפידה כדי שאליכם יגיעו אנשי מקצוע איכותים וחייכנים!!

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!

או חייגו במהירות