הסבר מפורט וקל על חוק הקבלנים ל-2020

רישיון קבלן תוך 60 יום בהתאם לרשם

המחיר הזול בארץ מבצעים מיוחדים לתקופת הקורונה 

ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות

ליווי מקצועי של צוות מיומן 

הגשה מהירה ויעילה

עד 35% חיסכון בעלויות 

התקשרו עכשיו 053-8219083

אם אתם מחפשים אזכור של חוק הקבלנים ולא מוצאים, יש לכך סיבה טובה – אין חוק כזה. החוק שמסדיר את עבודתם של קבלנים הוא חוק רישום קבלנים לעבודות הנדסה בנאיות. המדובר בחוק שנחקק בשנת 1969 ומיועד להסדיר את כל הנושא של רישוי ורישום קבלנים בפנקס הקבלנים של רשם הקבלנים במשרד השיכון. חוק זה מגדיר למעשה את כל המנגנון שמיועד לפקח על הקבלנים בישראל ועל עבודתם בישראל ומגדיר למעשה את כל תנאי החוק לרישום קבלנים. על האלמנטים החשובים בחוק הזה, שנקרא על ידי רבים חוק הקבלנים, מספרים לכם בשורות הבאות המומחים של היחידה לרישום קבלנים.

רישום קבלנים פנקס
=

מה אומר בעצם חוק הקבלנים?

ובכן, המונח קבלן רשום הוא מונח מוכר וידוע ומרבית הציבור בישראל גם מבין את המשמעות שלו. קבלן רשום הוא למעשה קבלן ששמו רשום בפנקס הקבלנים של רשם הקבלנים במשרד השיכון, מה שהופך אותו לקבלן בעל רישיון לעסוק בעבודות קבלנות בניין. אלא שזה לא היה המצב בישראל מאז ומעולם וזהו בדיוק חוק הקבלנים או נכון יותר חוק רישום קבלנים לעבודות הנדסה בנאיות, שנחקק בשנת 1969 והסדיר את כל הנושא של פנקס הקבלנים ותנאי הרישום בו.

החוק מגדיר למעשה את הקריטריונים הבסיסיים בהם צריך לעמוד כל אדם המבקש להירשם כקבלן רשום ובכלל זה ניסיון מקצועי שיכול לבוא לידי ביטוי בתפקידים מאוד מסוימים כמו מנהל עבודה או עובד בנייה אצל קבלן שלד. החוק מגדיר גם את הקריטריונים סביב הנושא של השכלה רשמית והסמכה של מוסד השכלה רשמי ומוכר על ידי הרשויות.

חוק הקבלנים

האם החוק מגדיר גם את נושא הסיווג בפנקס הקבלנים?

ובכן, חוק הקבלנים מונה את כל הקריטריונים שמגדירים מי זכאי להירשם בפנקס ומגדיר גם את כל המקרים בהם תישלל אפשרות זו מהמבקש, למשל בגין עבר פלילי. יחד עם זאת, החוק אינו עוסק באחד הנושאים החשובים שהתפתחו במרוצת הזמן, הלוא הוא נושא הסיווג. קבלן שנרשם בפנקס הקבלנים הופך אמנם לקבלן רשום, אבל לא כל הקבלנים הרשומים מסווגים באותו סיווג. ישנם קבלנים המסווגים כקבלני בניין כלליים, בעוד אחרים מסווגים בתחום ספציפי כמו חשמל או אינסטלציה. מעבר לכך, קבלנים מסוימים יסווגו לפרויקטים של עד חצי מיליון ש"ח למשל, בעוד אחרים יוכלו להשתתף בפרויקטים של עשרות מיליונים. כאמור, נושא הסיווג לא מופיע במסגרת חוק הקבלנים, אך פרט לכך החוק עדיין קובע את כל מה שצריך לדעת בתהליך הרישום.

היחידה לרישום קבלנים היא גורם מקצועי המתמחה ברישום קבלנים ומגישה סיוע לקבלנים המעוניינים לא רק להפוך לקבלנים רשומים על פי חוק הקבלנים, אלא גם לזכות בסיווג הגבוה ביותר האפשרי עבורם. ניהול תהליך הרישום בליווי היחידה לרישום קבלנים מאפשר לכם למעשה למצות את כל פוטנציאל הרישום שלכם עד הסיווג הגבוה ביותר האפשרי.

יכול לעניין אותך גם: קבלן רשום למכירה

פרגולה מאלומיניום

האלומיניום הוא חמור גמיש מאוד, הוא דורש תחזוקה מעטה והוא מגיע בעיצובים רבים. כלל העובדות הללו גורמים לכך שאלומיניום מהווה כיום את אחד מהחומרים הפופולאריים

רישיון עבודה בגובה

  רישיון עבודה בגובה הוא רישיון שמקבלים לאחר שעוברים הכשרה או קורס לעבודה בגובה. במהלך הקורס לומדים העובדים ומנהלי העבודה כיצד עובדים בצורה בטוחה בגובה,

קניית בר מים מוגז וחדשני

  שתיית מים היא דבר חשוב וחיוני מאוד. יחד עם זאת, לא מעט אנשים מוצאים את עצמם לא מצליחים לשתות מספיק מים במהלך היום. אין

קונה פסולת ברזל

  יש לכם פסולת ברזל בגינה? המפעל או העסק שלכם מייצר המון פסולת ברזל? הפסולת שלכם שווה לכם כסף ולסביבה היא שווה גם זהב. מה

פינוי אסבסט

  אסבסט הוא חומר מסוכן ואת זה אתם כבר יודעים. מה שאתם אולי לא יודעים הוא, שהתהליך של פינוי אסבסט הוא תהליך שבו יכול סיכון