אייזנברג, קדוש ושות
משרד עורכי דין

הסבר מפורט וקל על חוק הקבלנים ל-2020

לרשם הקבלנים פונים רק עם משרד עורכי דין מומחה להוצאת רישיון קבלן!

אם אתם מחפשים אזכור של חוק הקבלנים ולא מוצאים, יש לכך סיבה טובה – אין חוק כזה. החוק שמסדיר את עבודתם של קבלנים הוא חוק רישום קבלנים לעבודות הנדסה בנאיות. המדובר בחוק שנחקק בשנת 1969 ומיועד להסדיר את כל הנושא של רישוי ורישום קבלנים בפנקס הקבלנים של רשם הקבלנים במשרד השיכון. חוק זה מגדיר למעשה את כל המנגנון שמיועד לפקח על הקבלנים בישראל ועל עבודתם בישראל ומגדיר למעשה את כל תנאי החוק לרישום קבלנים. על האלמנטים החשובים בחוק הזה, שנקרא על ידי רבים חוק הקבלנים, מספרים לכם בשורות הבאות המומחים של היחידה לרישום קבלנים.

רישום קבלנים פנקס
=

מה אומר בעצם חוק הקבלנים?

ובכן, המונח קבלן רשום הוא מונח מוכר וידוע ומרבית הציבור בישראל גם מבין את המשמעות שלו. קבלן רשום הוא למעשה קבלן ששמו רשום בפנקס הקבלנים של רשם הקבלנים במשרד השיכון, מה שהופך אותו לקבלן בעל רישיון לעסוק בעבודות קבלנות בניין. אלא שזה לא היה המצב בישראל מאז ומעולם וזהו בדיוק חוק הקבלנים או נכון יותר חוק רישום קבלנים לעבודות הנדסה בנאיות, שנחקק בשנת 1969 והסדיר את כל הנושא של פנקס הקבלנים ותנאי הרישום בו.

החוק מגדיר למעשה את הקריטריונים הבסיסיים בהם צריך לעמוד כל אדם המבקש להירשם כקבלן רשום ובכלל זה ניסיון מקצועי שיכול לבוא לידי ביטוי בתפקידים מאוד מסוימים כמו מנהל עבודה או עובד בנייה אצל קבלן שלד. החוק מגדיר גם את הקריטריונים סביב הנושא של השכלה רשמית והסמכה של מוסד השכלה רשמי ומוכר על ידי הרשויות.

חוק הקבלנים

האם החוק מגדיר גם את נושא הסיווג בפנקס הקבלנים?

ובכן, חוק הקבלנים מונה את כל הקריטריונים שמגדירים מי זכאי להירשם בפנקס ומגדיר גם את כל המקרים בהם תישלל אפשרות זו מהמבקש, למשל בגין עבר פלילי. יחד עם זאת, החוק אינו עוסק באחד הנושאים החשובים שהתפתחו במרוצת הזמן, הלוא הוא נושא הסיווג. קבלן שנרשם בפנקס הקבלנים הופך אמנם לקבלן רשום, אבל לא כל הקבלנים הרשומים מסווגים באותו סיווג. ישנם קבלנים המסווגים כקבלני בניין כלליים, בעוד אחרים מסווגים בתחום ספציפי כמו חשמל או אינסטלציה. מעבר לכך, קבלנים מסוימים יסווגו לפרויקטים של עד חצי מיליון ש"ח למשל, בעוד אחרים יוכלו להשתתף בפרויקטים של עשרות מיליונים. כאמור, נושא הסיווג לא מופיע במסגרת חוק הקבלנים, אך פרט לכך החוק עדיין קובע את כל מה שצריך לדעת בתהליך הרישום.

היחידה לרישום קבלנים היא גורם מקצועי המתמחה ברישום קבלנים ומגישה סיוע לקבלנים המעוניינים לא רק להפוך לקבלנים רשומים על פי חוק הקבלנים, אלא גם לזכות בסיווג הגבוה ביותר האפשרי עבורם. ניהול תהליך הרישום בליווי היחידה לרישום קבלנים מאפשר לכם למעשה למצות את כל פוטנציאל הרישום שלכם עד הסיווג הגבוה ביותר האפשרי.

יכול לעניין אותך גם: קבלן רשום למכירה

אז מה היה לנו בכתבה:

משרד עורכי דין אייזנברג קדוש ושות'

משרד עורכי דין אייזנברג קדוש ושות'

מזה יותר מעשור מסייעת החברה לאלפי קבלנים בכל רחבי הארץ להפוך לקבלנים רשומים בסיווג אטרקטיבי וגבוה וכן מסייעת לקבלנים רבים אחרים להעלות את הסיווג שלהם ולשפר את מעמדם התחרותי בשוק.

במסגרת שירותי הרישום ש למשרד עורכי דין אייזנברג קדוש ושות', אנו מנחים את הלקוח סביב התהליך כולו וסביב כל הפעולות שיש לבצע בכדי להשיג את מעמד הרישום. בהמשך לכך, אנו מנהלים עבור הלקוח את כל הנושא של הגשת המסמכים, בדיקת תהליך הרישום מול רשם הקבלנים וניהול דיונים על פי הצורך עד לקבלת הרישום הסופי.
הצוות שלנו הוא מהטובים ביותר שניתן להציע העובדים שלנו נבחרים בקפידה כדי שאליכם יגיעו אנשי מקצוע איכותים וחייכנים!!

חברת ניהול לבניין משותף

  לחיות בבניין משותף יכול להיות דבר מאוד כיף מצד אחד, אך מצד שני כאשר זה נוגע לתחזוקת הבניין, הרבה יותר קשה למצוא את עמק

כמה עולה לכרות עץ?

  מאמר זה מסביר כמה עולה לכרות עץ, כולל כריתת עצים ממגוון סוגים בנכס שלכם. למעשה, אנשים רבים צריכים לכרות עץ כאשר הם נמצאים לפני

כמה עולה מודד למדידת מגרש

  אם אתם רוצים לבנות בית, חשוב שתדעו שמדובר על תהליך רציני מאוד. אחד השלבים הראשונים והחשובים בתהליך הקמת בית פרטי וכל מבנה בכלל הוא