אייזנברג, קדוש ושות
משרד עורכי דין

חוק קבלני כוח אדם

לרשם הקבלנים פונים רק עם משרד עורכי דין מומחה להוצאת רישיון קבלן!

 כיום, קיימים מספר קבלני כוח אדם, קבלנים אלו מעסיקים שירותים של עובדים זמניים למגוון עבודות שונה, על קבלני כוח האדם קיימים כמה חוקים עליהם הוא חייב לעמוד.

מהם החוקים עליהם צריך לשמור קבלן כוח אדם?

קבלן כוח אדם אשר מעסיק תחתיו מספר עובדים, מחויב לעבוד על פי חוק ולתת לעובדים את כל זכויותיהם:

  • פיצויים במידה וקיים החלפת של מעסיקים.
  • סור לקבלן לגבות מהעובד כסף עבור הכשרה לעבודה.
  • במידה ויש לעובד אירוע משפחתי פרטי כמו למשל: חתונה, ברית מילה, חינה, בר מצווה, על קבלן כוח אדם לשחרר את העובד לחופשה מיוחדת.
  • על הקבלן לחלק לכל העובדים שי לחג.
  • העסקת עובד תחתיו עד תשעה חודשים.
  • זכאות לימי מחלה.

כל אלו הינם חוקים אשר על הקבלן לעמוד בהם, במידה והקבלן עובר על חוק קבלני כוח אדם, יוכל להיות צפוי כי תוגש נגדו תביעה משפטית.

קבלני רישום

מהם היתרונות להעסקת קבלן כוח אדם?

קיימות כמה יתרונות להעסקת קבלן כוח אדם, קבלן כוח אדם מצליח למצוא עובדים מיומנים וכן לגייס אותם לעבודה מהר יותר מאשר דרך מעסיק, בנוסף עבור המעסיק זה יתרון וחיסכון גדול להעסיק עובדים דרך קבלן כוח אדם מכיוון שהקבלן הוא זה שמתנהל מול העובד וכן המעסיק לא צריך לשלם לו את כל מה שהוא משלם לעובדים אשר נמצאים תחתיו באופן ישיר וכן במקרה של פיטורים על הקבלן לשלם את כל מה שכרוך בכך, לכן, מעסיקים רבים בין אם חברות גדולות ובין אם מעסיקים פרטיים מעדיפים להעסיק קבלן כוח אדם.
ראו גם: העסקת עובדים פלסטינים – המדריך

מי רשאי להיות קבלן כוח אדם?

חוק אשר נכתב בשנת 1996 קובע כי מי שמעוניין לקבל רישיון ולעסוק כקבלן כוח אדם, עליו להיות בעל ניסיון של לפחות שלוש שנים בתחום ניהול כוח אדם, בנוסף על מנת להגיש בקשה לקבלת רישיון יצטרך אותו אדם להיות בעל עבר נקי מרישומים פליליים של לפחות חמש שנים קודם, במידה והאדם אשר מגיש את הבקשה אינו עומד בפרמטרים האלו לא יינתן לו הרישיון לעסוק כקבלן כוח אדם.

קבלן כוח אדם לא רישיון

על פי חוק קבלן כוח אדם אשר מתעסק בתחום ללא רישיון עובר על החוק, המעסיק אשר מעסיק את הקבלן גם הוא עובר על החוק, וכן צפוי לקנס גבוה עבור כל אחד מהעובדים שהועסקו אצלו דרך אותו קבלן, בנוסף דבר זה יירשם לו כעבירה פלילית וקיימת האפשרות כי יועמד לדין, לפני שמעסיקים קבלן כוח אדם מומלץ לבדוק את הרישיון שלו, וכן לבדוק האם הרישיון בתוקף, כך תוכלו להיות בטוחים כי הנכם מעסיקים קבלן כוח אדם המחזיק רישיון ויכול לעבוד בתחום על פי חוק.

מה נדרש על מנת לקבל רישיון לעסוק כקבלן כוח אדם?

על פי חוק, כל המעוניין לקבל רישיון לעסוק כקבלן כוח אדם צריך להיות עם ניסיון וותק בתחום של לפחות שלוש שנים קודם, בנוסף המבקש לקבלת הרישיון חייב להיות בעל עבר נקי של לפחות חמש שנים קודם, כמו כן ייאלץ מבקש הרישיון להציג מסמך המוכיח כי אכן הינו בעל עבר נקי, ללא התנאים האלו לא תהיה כל אפשרות להיעתר לבקשת קבלת רישיון כוח אדם.

מהו התהליך לקבלת רישיון קבלן כוח אדם?

בנוסף לעמידה בתנאים אשר נרשמו למעלה, על מנת לקבל רישיון לעסוק כקבלן כוח אדם, על מבקש הרישיון יהיה לעבור תהליך, עליו למלא טפסים רבים, כמו כן על המבקש יהיה לעבור מבחן לבדוק כי אכן מתאים לעסוק בתחום וכן לבסוף לשלם ערבות בנקאית, את כל התהליך יעבור מבקש הרישיון על ידי הלשכה לעבודה ותעסוקה, כל זאת על מנת לבדוק אם אכן מבקש הרישיון עומד בכל הקריטריונים וכן ראוי לעבוד בתחום.

רשת קבלנים

אחריות קבלן כוח אדם

אחריות קבלן כוח אדם הינה להעסיק עובדים, וכן לדאוג לכל הזכויות אשר מגיעות להם, אחריות זו תינתן לבן אדם אמין אשר יכול לעבוד בצורה הגונה מול עובדים שונים, בנוסף קבלן כוח אדם עובד מול המעסיקים ובאחריותו לגייס עובדים בדרך המהירה ביותר.
ראו גם: הגדרת קבלן כוח אדם בויקיפדיה

סיכום

במידה ואתם מעוניינים בקבלת רישיון כוח אדם, אתם מוזמנים לפנות אל היחידה לרישום קבלנים על מנת לקבל ייעוץ והכוונה.

מוזמנים להשאיר פרטים ואנו נשמח לחזור אליכם.

אז מה היה לנו בכתבה:

משרד עורכי דין אייזנברג קדוש ושות'

משרד עורכי דין אייזנברג קדוש ושות'

מזה יותר מעשור מסייעת החברה לאלפי קבלנים בכל רחבי הארץ להפוך לקבלנים רשומים בסיווג אטרקטיבי וגבוה וכן מסייעת לקבלנים רבים אחרים להעלות את הסיווג שלהם ולשפר את מעמדם התחרותי בשוק.

במסגרת שירותי הרישום ש למשרד עורכי דין אייזנברג קדוש ושות', אנו מנחים את הלקוח סביב התהליך כולו וסביב כל הפעולות שיש לבצע בכדי להשיג את מעמד הרישום. בהמשך לכך, אנו מנהלים עבור הלקוח את כל הנושא של הגשת המסמכים, בדיקת תהליך הרישום מול רשם הקבלנים וניהול דיונים על פי הצורך עד לקבלת הרישום הסופי.
הצוות שלנו הוא מהטובים ביותר שניתן להציע העובדים שלנו נבחרים בקפידה כדי שאליכם יגיעו אנשי מקצוע איכותים וחייכנים!!

חברת ניהול לבניין משותף

  לחיות בבניין משותף יכול להיות דבר מאוד כיף מצד אחד, אך מצד שני כאשר זה נוגע לתחזוקת הבניין, הרבה יותר קשה למצוא את עמק

כמה עולה לכרות עץ?

  מאמר זה מסביר כמה עולה לכרות עץ, כולל כריתת עצים ממגוון סוגים בנכס שלכם. למעשה, אנשים רבים צריכים לכרות עץ כאשר הם נמצאים לפני

כמה עולה מודד למדידת מגרש

  אם אתם רוצים לבנות בית, חשוב שתדעו שמדובר על תהליך רציני מאוד. אחד השלבים הראשונים והחשובים בתהליך הקמת בית פרטי וכל מבנה בכלל הוא