חוק רישום קבלנים לעבודות בנייה בנאיות

חוק רישום קבלנים לעבודות בנייה בנאיות הוא חוק אשר נחקק משנת 1969. חוק זה כולל את רישום הקבלנים לעבודות בנייה בנאיות בתחומים הבאים: תחום הבנייה, תחום הכבישים, תחום תשתיות ופיתוח, גשרים, משאבות ועוד. עבודות הבנייה הבנאיות כוללות תחומי משנה כמו: עבודות עפר, בניית שלדים, מיזוג אוויר, שיפוצים, איטום, חשמלאות, אספלט, הנחת קווי רשת, רמזורים, צינורות ועוד.

לשם מה יש צורך בחוק רישום קבלנים לעבודות בנייה בנאיות?

חוק רישום קבלנים לעבודות בנייה בנאיות נועד על מנת לעשות סדר בתחום עבודות הבנייה הבנאיות. באמצעות פנקס הקבלנים ניתן למצוא את הקבלנים המקצועיים בתחום הבנייה אשר בידיהם רישיון עבודה בתחום הקבלנות וכן לימודי תעודה בתחום זה. הודות לחוק רישום קבלנים לעבודות בנייה בנאיות  אנו יכולים להיות רגועים שלא נתקלנו בחאפר או ברמאים למיניהם. מאחר שתחום הבנייה הוא תחום חשוב מאוד, חשוב שהקבלן שאנו רוצים לעבוד איתו אכן יהיה מקצועי ובעל רישיון בתחום הקבלנות על מנת שנוכל לסמוך עליו במהלך הבנייה עצמה. חשוב מאוד לבדוק האם הקבלן שלכם נמצא בפנקס רישום הקבלנים של איגוד הקבלנים במידה והוא לא מופיע שם, כדאי לכם לחפש קבלן לעבודות בנייה אחר על מנת שלא תצטערו בהמשך.

מהי חשיבות חוק רישום קבלנים לעבודות בנייה בנאיות?

חוק רישום קבלן שיפוצים לעבודות בנייה בנאיות הוא חוק חשוב ביותר שמאגד את כל הקבלנים תחת קורת גג אחת ודואג לכם לכל זכיותיהם. בנוסף לכך, באמצעות חוק רישום קבלנים לעבודות בנייה בנאיות הלקוחות אשר מעוניינים לחפש קבלן מסוים על מנת לעבוד איתו, יכולים לקבל מידע רלוונטי וחשוב שיעזור להם עד מאוד בבחירת הקבלן לעבודה ואף  יחסוך מהם להיתקל בקבלנים חאפרים או מתחזים למיניהם. דבר זה חשוב ביותר שאנו מעוניינים בתיקון חשוב לבית או שאנו לפני בניית בניין חדש. מעבר לכך, באמצעות רישום בפנקס הקבלנים רשם הקבלנים יכול לדעת מה קורה עם כל קבלן וקבלן, ואם הוא מקבל פידבק לא טוב מלקוח על הקבלן עצמו הוא יכול להעניש את הקבלן ואף להוריד את סיווגו או לסלקו מהאיגוד תלוי בחומרת המצב.

מה היתרונות של חוק רישום הקבלנים לעבודות בנייה?

הודות לחוק זה ניתן למצוא מגוון נרחב של קבלנים שונים בתחומי בנייה שונים, אשר יש להם רישיון עבודה בתחום וכן ניסיון. כמו כן, ישנו איגוד שדואג לקבלנים עצמם ומאגד אותם תחת קורת גג אחת. באמצעות רישום בפנקס הקבלנים הקבלנים יכולים השתתף במרכזים ממשלתיים, של משרד הביטחון וכן מכרזים של הרשויות המקומות בהתאם לסיווגם. והם יכולים לעבוד עם בשיתוף פעולה עם חברות בנייה וקבלנים פרטיים ובכך להעלות את היקף הכספים שלהם בתור עצמאיים. לכן אם אתם רוצים קבלנים מקצועיים ואמינים אשר יש בידיהם רישיון עבודה ותעודת לימודים בתחום, אתם חייבים לברר באיגוד הקבלנים המקצועיים על הקבלן שאתם מעוניינים לעבוד איתו בטרם תתחילו לעבוד איתו.

 

חוק רישום קבלנים לעבודות בנייה בנאיות

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו