רישום קבלן רשום

 

אחד הדברים החשובים ביותר שאתם צריכים לעשות בטרם סגרתם עם בעל המקצוע שלכם זה לבדוק האם הוא רשום בפנקס הקבלנים. רישום קבלן רשום בפנקס הקבלנים מעניק לקבלן עצמו את הזכות לבצע עבודות קבלנות שונות שכוללות הגשה למכרזים שונים בהתאם להתמחותו. מעבר לכם רישום קבלן רשום מקנה לקבלן מאין גונשפנקא שהוא בעל רישיון  לבצע עבודות בתחום בו הוא מתמחה בהתאם לחוקי משרד השיכון והבינוי.

מדוע חשוב לבדוק אם הקבלן שלכם ביצע רישום קבלן רשום בפנקס הקבלנים?

אם אתם רוצים לא ליפול אל חאפר שלא מבין בתחום הקבלנות ורק יכול לגרום לכם לנזקים גדולים ולהוצאות כספיות גדולות, אתם חייבים לבדוק אם הקבלן שלכם מופיע בפנקס הקבלנים של איגוד הקבלנים. באיגוד הקבלנים שהוא האיגוד הגדול ביותר בארץ לקבלנים ולעובדי ההנדסה תמצאו מגוון נרחב של סוגי עובדים בענפים השונים בתחום הבנייה וההנדסה. כדאי להיות חכמים ולא ליפול לידי קבלנים מתחזים, חאפרים, רמאים ועוד כדאי לכם להיות בטוחים במאה אחוז שהקבלן שאתם מביאים לעבוד ביצע רישום קבלן רשום בפנקס הקבלנים של איגוד הקבלנים. רק רישום קבלן רשום באיגוד הקבלנים ייתן לכם שקט נפשי ויוריד מכם לחצים ודאגות מיותרות בקשר לקבלן עצמו.

מה ההבדל בין קבלן שרשום בפנקס הקבלנים לבין קבלן שאינו רשום?

ההבדל החשוב והמהותי ביותר בין קבלן רשום בפנקס הקבלנים לבין קבלן שאינו רשום בפנקס הקבלנים זה השיוך של הקבלן לאיגוד עצמו. למה הכוונה? קבלן רשום הוא קבלן מקצועי שיש בידיו רישיון קבלן בהתאם לחוק והוא אדם שתוכלו לסמוך עליו ולא תחששו מפני קבלנים חאפרים או שרלטנים שקיימים בשוק. הודות לקבלן הרשום תוכלו תמיד לפנות לאיגוד הקבלנים בכל בעיה או שאלה שיש לכם. בין אם זה לגבי טיב עבודות של הקבלן, בין אם זה לגבי התנהגות הקבלן אליכם ועוד. לעומת זאת עם קבלן לא רשום אין לכם את הוודאות במאה אחוז שהוא אכן מקצועי ובעל רישיון, אלא אם כן אתם דורשים שיראה לכם והוא מראה לכם. אך לא כל הקבלנים יתנדבו להראות לכם את הרישיון שלהם ואף יעלבו מהשאלה וינסו להתעלם ולעבור לנושא אחר. לכן חשוב להיות בטוחים שהקבלן שאתם הולכים להכניס לביתכם הוא אכן מקצועי ובעל רישיון בתחום הקבלנות ולא איזה חאפר או מתחזה.

חשיבות קבלן רישום בפנקס הקבלנים

הודות רישום קבלן בפנקס הקבלנים תוכלו להיות בטוחים שהקבלן שאתם הולכים לעבוד איתו הוא אכן מקצועי ובעל ניסיון בתחום בו הוא עובד. מעבר לכך, קבלן אשר רשום באיגוד הקבלנים בפנקס הקבלנים יכול להשתתף במכרזים ממשלתיים, מכרזים של משרד הביטחון וכן של רשויות מקומיות בהתאם לסיווגו. מעבר לכך, הוא יכול להעסיק עובדים תושבי השטחים או לעבוד קבלן משנה בשיתוף פעולה עם חברות בנייה או קבלנים פרטיים. כלומר לקבלן רשום ישנם לא מעט זכויות מטעם איגוד הקבלנים ויש גוף גדול ששומר עליו לאורך כל הדרך ודואג לו ולאינטרסים שלו.

 רישום קבלן רשום

 

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו