רשם הקבלנים פנקס

 

רשם הקבלנים הוא בעל סמכות רבה באיגוד הקבלנים. הוא אחראי לקבוע את הענף והסיווג שבקבלן ירשם בפנקס הקבלנים. הוא מחליט האם הקבלן יקבל עונש במידה וקיימת חוסר שביעות רצון ממנו מצד הלקוחות, על רישום הקבלן עצמו בפנקס הקבלנים מבחינת ניסיונו והכשרתו בתחום בו הוא עוסק ועוד.

מיהו רשם הקבלנים ולשם מה הוא נחוץ?

רשם הקבלנים הוא סמכות חשובה מאוד עם אחריות רבה. הרשם אחראי על רישום הקבלנים השונים בפנקס הקבלנים בהתאם לענף בו הם עוסקים. באמצעות  תחום עבודתם מסווג אותם הרשם לענפים שונים בין אם זה שיפוצים, הנדסה, עבודות חשמל ועוד. באמצעות סיווג זה ניתן לאתר אותם בקלות רבה, כך שאם מישהו מעוניין לדעת אם הקבלן שהוא מעוניין לעבוד איתו אכן בעל רישיון בתחום מסוים הוא יכול לבדוק בפנקס הקבלנים באיגוד הקבלנים. מעבר לכך הרשם אחראי למחוק או להסיר קבלנים בהתאם לשיקולו האישי, לתת עונשים במידה ויש תלונות על עבודתו של הקבלן  ועוד. איגוד ללא רשם הוא איגוד לא מתפקד לכן נחיצותו של הרשם חשובה עד מאוד באיגוד הקבלנים הן לקבלנים עצמם והן לאיגוד עצמו.

מהו תפקידו של רשם הקבלנים

לרשם הקבלנים תפקיד חשוב ביותר. רשם הקבלנים פנקס אחראי על רישום הקבלנים השונים בהתאם לתחומם בין אם זה תחום ההנדסה, בנייה, שיפוצים ועוד. הוא חייב לוודא שיש בידיהם רישיון קבלנים בהתאם לתחום שלהם. מעבר לכך, רשם הקבלנים פנקס אחראי לדחות בקשה לרישום קבלן בפנקס הקבלנים, למחוק רישום של קבלן ואף לנהל את הסיווג של הקבלן הכספי והמקצועי וכן להטיל עונשים במידת הצורך אם הקבלן לא עמד בהתאם להוראות החוק. כלומר לרשם יש סמכות ואחריות גדולה כלפי הקבלנים ולכן חשיבות רשם הקבלנים פנקס חשובה עד מאוד.

מדוע חשוב שקבלן בעל רישיון יהיה רשום בפנקס הקבלנים?

רשם הקבלנים פנקס לרישום תעודת קבלן רשום הוא דבר חשוב ביותר לכל קבלן וקבלן מקצועי שיש בידיו רישיון ותעודות שהוא קבלן מוסמך. באמצעות רשם הקבלנים פנקס ניתן לעקוב אחרי הקבלנים בארגון עצמו ולוודא שהם עובדים בהתאם לחוקים של משרד השיכון והבינוי. מעבר לכך, איגוד גדול לבעלי המקצוע השונים שכוללים בין היתר את תחומי הקבלנות השונים ותחומי ההנדסה, נותן ללקוחות השונים מידע לגבי הקבלן שאיתו הם רוצים לעבוד. הודות לרשם הקבלנים פנקס הלקוחות יודעים אם הקבלן שלהם אכן בעל רישיון ומקצועי והאם כדאי לכם להעסיק אותו אצלכם. האיגוד נותן את האסמכתא לכך שבפנקס הקבלנים נמצא את כל בעלי המקצוע המקצועיים אשר בעלי רישיון תעסוקה, כך שהסיכוי למצוא חאפרים או אנשים לא מקצועיים הוא נמוך ביותר. לכן חשוב תמיד לבדוק את שם הקבלן שאתם רוצים לעבוד איתו. בדיקה מקדימה עליו תיתן לכם מידע רלוונטי שיעזור לכם לגבי ההחלטה אם לעבוד עם הקבלן או לא.

רשם הקבלנים פנקס

 

 

 

 

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו