רשם הקבלנים

 

צריכים איש מקצוע לעבודת השיפוץ בבית? בטרם תחליטו איזה קבלן אתם רוצים להעסיק חשוב שתבדקו שהוא רשום ברשם הקבלנים. קבלנים אשר רשומים ברישום הקבלנים של משרד השיכון והבינוי הינם קבלנים מקצועיים ובעלי ניסיון אשר יש בידיהם רישיון קבלן וכן תעודות המעידות שלמדו כחוק ובידם כל התעודות המוכיחות על כך.

מהו רשם הקבלנים?

רשום הקבלנים הוא הרשם מטעם משרד השיכון והבינוי. רשם הקבלנים אחראי על רישום הקבלנים בפנקס הקבלנים בהתאם לסוג העבודה שהם עובדים בו. כל הקבלנים אשר רשומים בפנקס הקבלנים הינם קבלנים אשר עברו בהצלחה את מבחני הרישיון לקבלת המקצוע וסיווגם כקבלנים וכן בידם תעודות המקצוע ורישיון הקבלן בהתאם ללימודי הקבלנות כנדרש בחוק.

מה תפקידו של רשם הקבלנים?

תפקידו של רשם הקבלנים כולל רישום בפנקס הקבלנים קבלנים אשר בבעלותם רישיון תעסוקה בתחומי ההנדסה, בניה, שיפוצים ועוד. לרשם הקבלנים יש את הסמכות לדחות בשה להירשם בפנקס הקבלנים, למחוק רישום, לנהל את הסיווג הכספי והמקצועי של הקבלן עצמו וכן במקרה של טענות כלפי הקבלן רשאי רשם הקבלנים להטיל עונש על הקבלן שלא עמד בהתאם להוראות החוק.

מדוע חשוב שהקבלן שלכם יהיה רשום ברשם הקבלנים?

אם אתם רוצה שהקבלן שלכם יהיה מקצועי ויהיה עם רישיון קבלן לאחר שעבר רישום קבלנים  כפי שנהוג כחוק, אתם חייבים לבדוק אם הוא רשום בפנקס הקבלנים. אף אחד אינו רוצה להביא הביתה בעל מקצוע אשר בסופו של דבר מתגלה כשרלטן או חאפר שלא יודע לעבוד בצורה מקצועית וגורם ליותר נזק מאשר תועלת. באמצעות בדיקה יסודית ומעמיקה של הקבלן שלכם בפנקס הקבלנים אתם יכולים לגלות בגלות האם הוא בעל רישיון כנהוג בחוק או שהוא לא מקצועי ואין בידיו רישיון קבלן. רישיון הקבלן חשוב מאוד במיוחד שמדובר על עבודות גדולות ומורכבות שדורשות ניסיון רב בתחום ומקצועיות רבה.

מה תמצאו בפנקס הקבלנים?

בפנקס הקבלנים תמצאו את אנשי המקצוע בעלי הרישיון מטעם משרד השיכון והבינוי אשר עברו את מבחני הקבלנים בהצלחה בקורס מטעם משרד השיכון והבינוי ובידם תעודת רישיון כנהוג בחוק. כל הקבלנים הרשומים בפנקס הקבלנים הינם קבלנים מקצועיים ביותר, כך שלא תמצאו שם חאפרים או שרלטנים כפי שיש בשוק הקבלנות. פנקס הקבלנים הוא מאין תו תקן שבו ניתן למצוא את מיטב אנשי המקצוע במקום אחד. במקרה של תלונה כלפי קבלן מסוים תוכלו לפנות לרשם עצמו ולהתלונן לגבי אותו קבלן. כאשר אנו מזמינים קבלן בתחום מסוים אשר לא ביצע את העבודה לשביעות רצוננו, אין לו גוף שאנו יכולים לפנות אליו ולהתלונן על הקבלן. עם רשם הקבלנים ניתן לעשות זאת ללא כל בעיה, והרשם הוא זה שמחליט איזה עונה להטיל על הקבלן עצמו אשר נגדו יש טענות מצד לקוחות. כלומר יש לנו כתובת לאן לפנות במקרה של בעיה או תקלה עם הקבלן עצמו.

 

 רשם הקבלנים

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו