אייזנברג, קדוש ושות
משרד עורכי דין

מהם כל תקנות סיווג קבלנים? התשובה בכתבה!

לרשם הקבלנים פונים רק עם משרד עורכי דין מומחה להוצאת רישיון קבלן!

התהליך של רישום קבלנים הוא תהליך שיכול להיות פשוט למדי, לפחות עד שמגיעים לשלב הסיווג. בהנחה שאתם עומדים בכל הקריטריונים המוגדרים בחוק לרישום קבלנים, ובכלל זה ניסיון מתאים, השכלה רשמית נדרשת והיקף פעילות מינימלי נדרש, כעת מגיע השלב בו יש להגדיר את הסיווג שלכם בפנקס הקבלנים ובהינתן שהרישום אושר לכם, שלב הסיווג הוא השלב החשוב ביותר שאליו אתם רוצים להקדיש תשומת לב. למה ומה עליכם לעשות? על תקנות סיווג קבלנים מסבירים לכם בשורות הבאות, המומחים של היחידה לרישום קבלנים.

חוק הקבלנים

מדוע חשוב כל כך נושא הסיווג?

תקנות סיווג קבלנים הן תקנות המתייחסות לחוק רישום קבלנים שנחקק בשנת 1969 ומסדיר את כל הנושא של רישום קבלנים בענף הבניין בישראל. תקנות הסיווג עוסקות ספציפית בנושא של סיווג הקבלנים על פי שני פרמטרים מרכזיים: תחום ההתמחות של הקבלן והיקף הפרויקטים עבורם הוא נחשב קבלן מורשה/ רשום. כך למשל, לאחר שתשלימו את תהליך הרישום, הסיווג שיוגדר לכם יקבע את היקף המכרזים אליהם תוכלו לגשת. אם סווגתם בקטגוריה של פרויקטים עד חצי מיליון ש"ח, לא תוכלו לגשת למכרזים שהיקפם גבוה מסכום זה. ישנן כמובן כמה דרגות סיווג ובכל דרגת סיווג ישנם סיווגי משנה נוספים, וכל סיווג כזה יגדיר את האופן בו תוכלו לפעול כקבלנים רשומים.

תקנות סיווג קבלנים אמנם לא יורדות לפרטים ולאופן בו מבוצע הסיווג, אך מגדירות את הקווים המנחים ואת התנאים ההכרחיים בהם צריך לעמוד הקבלן הרשום על מנת להשתלב בסיווגים השונים, וכן מפרטות את האופן בו יש לבצע את הסיווג לפי נתוני הקבלן. החשיבות של סיווג טוב היא ברורה: ככל שהסיווג שלכם יהיה נרחב יותר וגבוה יותר, כך תוכלו להשתלב ביותר מכרזים וביותר פרויקטים ולהיפך. העניין הוא שסיווג זה נשען על הנתונים שלכם ולא תמיד יש לכם יכולת אמיתית להשפיע עליו.

עבודות בניה וניקיון

האם בכל זאת אפשר להשפיע על הסיווג?

ובכן, התשובה היא בהחלט כן, אך זה דורש ידע מקצועי. ככלל, יש גבול לרמת הסיווג בה תוכלו להשתלב והגבול הזה נקבע על פי הנתונים והיכולות המקצועיות שלכם. אם אתם עוסקים בעיקר בבניית בתים פרטיים למשל, לא תוכלו פתאום לקבל סיווג לבניית גורדי שחקים בפרויקטים שהיקפם מגיע לעשרות מיליוני שקלים. יחד עם זאת, לפעמים מספיק שתשכרו עובד אחד נוסף, שתשנו את מבנה ההתאגדות שלכם או את חלוקת המניות בעסק בכדי לשפר את הסיווג שלכם בפנקס הקבלנים.

היחידה לרישום קבלנים מכירה כמובן את כל הכללים החלים בתחום, לרבות את תקנות סיווג קבלנים, ויודעת כיצד לבנות עבורכם את הבקשה לרישום כך שתוכלו ליהנות מדרגת הסיווג הטובה ביותר שתוכלו להשיג על פי הנתונים שלכם. על פי הצורך, ייעצו לכם מומחי היחידה לרישום קבלנים על שינויים מינוריים שתוכלו לעשות בכדי להשיג שיפור משמעותי ברמת הסיווג שלכם.

אז מה היה לנו בכתבה:

משרד עורכי דין אייזנברג קדוש ושות'

משרד עורכי דין אייזנברג קדוש ושות'

מזה יותר מעשור מסייעת החברה לאלפי קבלנים בכל רחבי הארץ להפוך לקבלנים רשומים בסיווג אטרקטיבי וגבוה וכן מסייעת לקבלנים רבים אחרים להעלות את הסיווג שלהם ולשפר את מעמדם התחרותי בשוק.

במסגרת שירותי הרישום ש למשרד עורכי דין אייזנברג קדוש ושות', אנו מנחים את הלקוח סביב התהליך כולו וסביב כל הפעולות שיש לבצע בכדי להשיג את מעמד הרישום. בהמשך לכך, אנו מנהלים עבור הלקוח את כל הנושא של הגשת המסמכים, בדיקת תהליך הרישום מול רשם הקבלנים וניהול דיונים על פי הצורך עד לקבלת הרישום הסופי.
הצוות שלנו הוא מהטובים ביותר שניתן להציע העובדים שלנו נבחרים בקפידה כדי שאליכם יגיעו אנשי מקצוע איכותים וחייכנים!!

חברת ניהול לבניין משותף

  לחיות בבניין משותף יכול להיות דבר מאוד כיף מצד אחד, אך מצד שני כאשר זה נוגע לתחזוקת הבניין, הרבה יותר קשה למצוא את עמק

כמה עולה לכרות עץ?

  מאמר זה מסביר כמה עולה לכרות עץ, כולל כריתת עצים ממגוון סוגים בנכס שלכם. למעשה, אנשים רבים צריכים לכרות עץ כאשר הם נמצאים לפני

כמה עולה מודד למדידת מגרש

  אם אתם רוצים לבנות בית, חשוב שתדעו שמדובר על תהליך רציני מאוד. אחד השלבים הראשונים והחשובים בתהליך הקמת בית פרטי וכל מבנה בכלל הוא