מהם כל תקנות סיווג קבלנים? התשובה בכתבה!

רישיון קבלן תוך 60 יום בהתאם לרשם

המחיר הזול בארץ מבצעים מיוחדים לתקופת הקורונה 

ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות

ליווי מקצועי של צוות מיומן 

הגשה מהירה ויעילה

עד 35% חיסכון בעלויות 

התקשרו עכשיו 053-8219083

התהליך של רישום קבלנים הוא תהליך שיכול להיות פשוט למדי, לפחות עד שמגיעים לשלב הסיווג. בהנחה שאתם עומדים בכל הקריטריונים המוגדרים בחוק לרישום קבלנים, ובכלל זה ניסיון מתאים, השכלה רשמית נדרשת והיקף פעילות מינימלי נדרש, כעת מגיע השלב בו יש להגדיר את הסיווג שלכם בפנקס הקבלנים ובהינתן שהרישום אושר לכם, שלב הסיווג הוא השלב החשוב ביותר שאליו אתם רוצים להקדיש תשומת לב. למה ומה עליכם לעשות? על תקנות סיווג קבלנים מסבירים לכם בשורות הבאות, המומחים של היחידה לרישום קבלנים.

חוק הקבלנים

מדוע חשוב כל כך נושא הסיווג?

תקנות סיווג קבלנים הן תקנות המתייחסות לחוק רישום קבלנים שנחקק בשנת 1969 ומסדיר את כל הנושא של רישום קבלנים בענף הבניין בישראל. תקנות הסיווג עוסקות ספציפית בנושא של סיווג הקבלנים על פי שני פרמטרים מרכזיים: תחום ההתמחות של הקבלן והיקף הפרויקטים עבורם הוא נחשב קבלן מורשה/ רשום. כך למשל, לאחר שתשלימו את תהליך הרישום, הסיווג שיוגדר לכם יקבע את היקף המכרזים אליהם תוכלו לגשת. אם סווגתם בקטגוריה של פרויקטים עד חצי מיליון ש"ח, לא תוכלו לגשת למכרזים שהיקפם גבוה מסכום זה. ישנן כמובן כמה דרגות סיווג ובכל דרגת סיווג ישנם סיווגי משנה נוספים, וכל סיווג כזה יגדיר את האופן בו תוכלו לפעול כקבלנים רשומים.

תקנות סיווג קבלנים אמנם לא יורדות לפרטים ולאופן בו מבוצע הסיווג, אך מגדירות את הקווים המנחים ואת התנאים ההכרחיים בהם צריך לעמוד הקבלן הרשום על מנת להשתלב בסיווגים השונים, וכן מפרטות את האופן בו יש לבצע את הסיווג לפי נתוני הקבלן. החשיבות של סיווג טוב היא ברורה: ככל שהסיווג שלכם יהיה נרחב יותר וגבוה יותר, כך תוכלו להשתלב ביותר מכרזים וביותר פרויקטים ולהיפך. העניין הוא שסיווג זה נשען על הנתונים שלכם ולא תמיד יש לכם יכולת אמיתית להשפיע עליו.

עבודות בניה וניקיון

האם בכל זאת אפשר להשפיע על הסיווג?

ובכן, התשובה היא בהחלט כן, אך זה דורש ידע מקצועי. ככלל, יש גבול לרמת הסיווג בה תוכלו להשתלב והגבול הזה נקבע על פי הנתונים והיכולות המקצועיות שלכם. אם אתם עוסקים בעיקר בבניית בתים פרטיים למשל, לא תוכלו פתאום לקבל סיווג לבניית גורדי שחקים בפרויקטים שהיקפם מגיע לעשרות מיליוני שקלים. יחד עם זאת, לפעמים מספיק שתשכרו עובד אחד נוסף, שתשנו את מבנה ההתאגדות שלכם או את חלוקת המניות בעסק בכדי לשפר את הסיווג שלכם בפנקס הקבלנים.

היחידה לרישום קבלנים מכירה כמובן את כל הכללים החלים בתחום, לרבות את תקנות סיווג קבלנים, ויודעת כיצד לבנות עבורכם את הבקשה לרישום כך שתוכלו ליהנות מדרגת הסיווג הטובה ביותר שתוכלו להשיג על פי הנתונים שלכם. על פי הצורך, ייעצו לכם מומחי היחידה לרישום קבלנים על שינויים מינוריים שתוכלו לעשות בכדי להשיג שיפור משמעותי ברמת הסיווג שלכם.

פרגולה מאלומיניום

האלומיניום הוא חמור גמיש מאוד, הוא דורש תחזוקה מעטה והוא מגיע בעיצובים רבים. כלל העובדות הללו גורמים לכך שאלומיניום מהווה כיום את אחד מהחומרים הפופולאריים

רישיון עבודה בגובה

  רישיון עבודה בגובה הוא רישיון שמקבלים לאחר שעוברים הכשרה או קורס לעבודה בגובה. במהלך הקורס לומדים העובדים ומנהלי העבודה כיצד עובדים בצורה בטוחה בגובה,

קניית בר מים מוגז וחדשני

  שתיית מים היא דבר חשוב וחיוני מאוד. יחד עם זאת, לא מעט אנשים מוצאים את עצמם לא מצליחים לשתות מספיק מים במהלך היום. אין

קונה פסולת ברזל

  יש לכם פסולת ברזל בגינה? המפעל או העסק שלכם מייצר המון פסולת ברזל? הפסולת שלכם שווה לכם כסף ולסביבה היא שווה גם זהב. מה

פינוי אסבסט

  אסבסט הוא חומר מסוכן ואת זה אתם כבר יודעים. מה שאתם אולי לא יודעים הוא, שהתהליך של פינוי אסבסט הוא תהליך שבו יכול סיכון