העסקת מהנדס לצורך רישום קבלן

כיום, קיימים קבלנים שונים אשר במקום לגשת ללימודים אקדמאיים על מנת להיות קבלן רשום, מעדיפים להעסיק מהנדס בעל תעודת גמר של לימודים אקדמאיים על מנת לקבל את הרישיון.

מה נדרש על מנת להירשם בפנקס הקבלנים?

כיום, כל קבלן אשר מעוניין להירשם כקבלן רשום מחויב על פי חוק להעסיק שתי עובדים, עובדים אלו של הקבלן צריכים להיות מהנדסים על מנת שהקבלן יוכל להירשם בפנקס הקבלנים, ללא עובדים אלו הקבלן לא יוכל להגיש בקשה שתאפשר לו להיות קבלן רשום, אך כמובן כי במידה והקבלן עצמו הינו מהנדס בניין, וכן בוגר בעל תעודת גמר של לימודים אקדמאיים הוא לא יהיה מחויב להעסיק מהנדס, אך מומלץ יותר גם אם הקבלן עצמו הינו מהנדס להסיק לפחות עובד אחד שיהיה בעל מוכשר שיהיה השכיר של אותו קבלן.

למה מומלץ להעסיק מהנדס?

במידה ואתם מעוניינים להירשם בפנקס הקבלנים ואינכם מהנדסים יהיה עליכם להעסיק לפחות מהנדס על מנת לקבל אישור להירשם בפנקס הקבלנים, בנוסף דבר זה הינו חשוב ביותר עבור הקבלן עצמו שכן מהנדס יודע לעשות את העבודה שלו בצורה הטובה ביותר, במידה ותהיו קבלנים רשומים תוכלו לקחת עבודות גדולות וכן להשתתף במכרזים גדולים, לכן, על מנת שתוכלו להגדיל את הכנסות שלכם מומלץ עבורכם להעסיק מהנדס לצורך רישום קבלן.

מי יכול להירשם כקבלן?

על מנת לקבל רישיון קבלן ולהיות רשום בפנקס הקבלנים, יש צורך לעבור תהליך המלווה בדרישות, אך חשוב להבין שתהליך זה הינו נחוץ, כך אפשר לוודא כי כל מי שרשום בפנקס הקבלנים הינו קבלן מקצועי ואיכותי ככל האפשר, העדיפות לרישום קבלן תינתן לקבלן אשר סיים לימודים אקדמאיים והינו בעל ניסיון של לפחות שנתיים בתחום, במידה ואינו עבר לימודים, יוכל הקבלן כאמור להעסיק שתי עובדים אשר בידם קיימת התעודה, וכך יוכל הקבלן להירשם בפנקס הקבלנים.

למה זה חשוב?

חשוב מאוד שקבלן בניין או מנהל עבודה יהיו בעלי ידע מקצועי של מהנדסים על מנת שיוכלו לבצע את עבודות הבנייה ברמה הטובה ביותר, וכן לא יסכנו חיי אדם אשר יגורו באותו מבנה, חשוב להבין כי במידה ותבצע טעות בבניית השלד של המבנה שהוא הכי חשוב זה יהיה אסון בטיחותי בהמשך, בנוסף מהנדס מקצועי יודע עם אילו חומרים עליו לעבוד ובאילו תקנות עליו לעמוד על מנת שהבנייה תתבצע בצורה מקצועית ביותר.

מהם התנאים להירשם כקבלן רשום?

בנוסף לצורך במהנדס, על מנת שתוכלו להירשם כקבלן רשום עליכם לעמוד בכמה תנאים לשם כך: ראשית, עליכם להיות בעלי עבר נקי, ללא עבר פלילי לפחות בשלוש השנים הראשונות, שנית, עליכם להיות בעלי ניסיון וותק של לפחות חמש שנים, במידה ולא תעמדו בתנאים אלו גם אם אתם מעסיקים מהנדס, לא תוכלו להגיש בקשה על מנת להיות רשומים בפנקס הקבלנים.

העסקת קבלן ללא רישיון

כיום, בתחום הבנייה קיימים המון קבלנים אשר מתעסקים בתחום ואין בידיהם רישיון קבלן, מה שאומר שאינם רשומים בפנקס הקבלנים, במידה ומדובר בעבודות שיפוץ קטנות זה לא נורא, אך במידה ומדובר בעבודות בניין אשר לשמם יש צורך בידע הנדסאי בסיסי על מנת לבצע את העבודה ללא סיכון חיי אדם, תחול עליכם החובה להיות רשומים בפנקס הקבלנים, במידה וקבלן אשר אינו רשום ייקח על עצמו עבודת בניין ללא רישיון יעבור על החוק, וכתוצאה מכך יירשם לו עבר פלילי.

למה חשב שהקבלן אותו תעסיקו יהיה רשום בפנקס הקבלנים?

אף אחד לא היה רוצה להעסיק קבלן אשר אין בידיו את המקצועיות והידע הנדרש על מנת לבצע עבורו את העבודה הנדרשת, קיימים המון קבלנים אשר יכולים להתגלות כקבלנים חאפרים אשר אינם עושים את עבודתם כראוי, לכן, קיימת הרשימה של כל הקבלנים אשר רשומים בפנקס הקבלנים, תוכלו להיות בטוחים כי קבלנים אלו הינם קבלנים אשר עברו תהליך לא קצר על מנת להיות רשומים, וכי אותם קבלנים יכולים לבצע עבורכם עבודות בנייה נדרשות ברמה מקצועית ואיכותית ביותר, כך פנקס הקבלנים יכול לעזור לכם לבחור את הקבלן הטוב ביותר עבור העבודה שלכם.

סיכום

היחידה לרישום קבלנים יכולה להציע לכם את שירותיו של עורך דין מקצועי בתחום, אשר יוכל לייעץ לכם ולעמוד לצידכם לכל אורך התהליך.

מוזמנים להשאיר פרטים באתר.

More to explorer

איך להיות קבלן

על מנת להיות קבלן יש צורך לעבור תהליך מסוים, וכן לעמוד במפר קריטריונים הנדרשים מכם על מנת להיות רשומים כקבלנים, מוזמנים לקרוא

רישום טאבו

רישום בטאבו

מה זה רישום בטאבו? מדוע חשוב לרשום את הנכס בטאבו? האם ישנם מצבים בהם לא תוכלו לרשום את הנכס בטאבו? האם אפשר

העסקת מהנדס לצורך רישום קבלן

כיום, קיימים קבלנים שונים אשר במקום לגשת ללימודים אקדמאיים על מנת להיות קבלן רשום, מעדיפים להעסיק מהנדס בעל תעודת גמר של לימודים אקדמאיים על מנת

קרא עוד »

איך להיות קבלן

על מנת להיות קבלן יש צורך לעבור תהליך מסוים, וכן לעמוד במפר קריטריונים הנדרשים מכם על מנת להיות רשומים כקבלנים, מוזמנים לקרוא את המאמר הבא!

קרא עוד »
רישום טאבו

רישום בטאבו

מה זה רישום בטאבו? מדוע חשוב לרשום את הנכס בטאבו? האם ישנם מצבים בהם לא תוכלו לרשום את הנכס בטאבו? האם אפשר לרכוש נכס שאינו

קרא עוד »

רשם נותני שירותי מטבע

האם אדם הנותן שירותי מטבע צריך להיות רשום במאגר מסודר של הרשויות? מיהי הרשות שאחראית על רישום נותני שירותי מטבע? מי נחשב לנותן שירותי מטבע?

קרא עוד »

הקמת חברה

הקמת חברה נתפסת כמו המהלך האולטימטיבי לבעלי עסק עצמאיים, אך האם זהו המהלך הנכון עבור כל עצמאי? מתי כדאי להקים חברה ומתי לא? האם ישנם

קרא עוד »
התקשרו עכשיו