פינוי אסבסט

רישיון קבלן תוך 60 יום בהתאם לרשם

המחיר הזול בארץ מבצעים מיוחדים לתקופת הקורונה 

ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות

ליווי מקצועי של צוות מיומן 

הגשה מהירה ויעילה

עד 35% חיסכון בעלויות 

התקשרו עכשיו 074-7695658

 

אסבסט הוא חומר מסוכן ואת זה אתם כבר יודעים. מה שאתם אולי לא יודעים הוא, שהתהליך של פינוי אסבסט הוא תהליך שבו יכול סיכון האסבסט לבוא לכדי ביטוי בצורה הקיצונית ביותר שלו. מדוע תהליך הפינוי של לוחות אסבסט הוא כל כך מסוכן? האם זה אומר שלא תוכלו לבצע את הפינוי בעצמכם? איך מבוצע הפינוי על ידי גורם מורשה? על כך תוכלו לקרוא ממש כאן בשורות הבאות.

 

ממה נובעת הסכנה בתהליך של פינוי לוחות אסבסט?

ובכן, הסיכון הייחודי של האסבסט הוא בדרך כלל נסתר לעין ומגולם בתוך לוח האסבסט עצמו. האסבסט עשוי מסיבים זעירים של סלעים סילקטיים. המדובר בסיבים קטנטנים שמגובשים ודחוסים יחד ליצירת לוח קשיח ועמיד אותו אנו מכירים כלוח אסבסט. כל עוד הלוח הוא תקין ושלם, הסיבים מוחזקים בתוכו בחוזקה ולא יכולים להשתחרר. יחד עם זאת, כל פציעה, סדק, שריטה ולבטח שבר בלוח אסבסט, יוצר למעשה פתח ממנו יכולים הסיבים להשתחרר אל האוויר הפתוח. כשסיבים אלה משתחררים אל האוויר, הם נישאים על גבי האוויר למרחקים גדולים וחודרים לכלי הנשימה. סיב שחדר אל מערכת הנשימה לא יצא ממנה לעולם וזאת הסיבה שבגינה הפך האסבסט לגורם מסרטן מסוכן ושבגינה גם נאסר השימוש באסבסט. התהליך של פינוי אסבסט הוא תהליך שבו קיימת הסכנה הגדולה ביותר לפציעה, שריטה, סדיקה ושבירה של לוחות אסבסט, מה שהופך אותו לתהליך ברמת סיכון גבוהה.

 

מי מבצע את הפינוי?

בדיוק בגלל הסיבה שפירטנו לעיל, פינוי אסבסט צריך להתבצע אך ורק על ידי גורם מורשה שהוסמך לכך על ידי הרשויות. דברים אלה נכונים כאשר מדובר בפינוי של גג אסבסט שלם, כאשר מדובר בפירוק של מבנה אסבסט ואפילו כאשר מדובר בפינוי של לוח אסבסט אחד בודד מהחצר האחורית בה הוא היה זרוק במשך שנים. חשוב להבין, שהנזק הפוטנציאלי של סיבי האסבסט הוא משמעותי ומיידי, גם לאנשים בסביבה הקרובה וגם לאנשים במרחק של ק"מ רבים מהמקום ולכן חשוב מאוד שלא לבצע כל פינוי של אסבסט באופן עצמאי, אלא בסיוע גורם מורשה בלבד.

 

כיצד מבוצע הפינוי על ידי גורם מורשה?

פינוי אסבסט על ידי גורם מורשה מבוצע על פי מתודולוגיה מסודרת ועם ציוד מתאים. תחילה מורטבים לוחות האסבסט בצורה יסודית על מנת למנוע בריחה של סיבים אל האוויר הפתוח. לאחר מכן מפורקים הלוחות בצורה עדינה וזהירה על מנת לא לשבור אותם ומרגע שהם משוחררים, הם נארזים באופן מיידי במארזי פלסטיק ייעודיים. הלוחות מונמכים אל הקרקע ומועמסים על רכב פינוי בצורה מסודרת ומאובטחת ומשם מובלים אל אתר להטמנת פסולת מסוכנת. כל זה מבוצע בצורה מקצועית, זהירה ועם הציוד הנכון וחשוב מאוד שלא לנסות לעשות את הדברים לבד, גם אם חלק מהשלבים בתהליך יכולים להתבצע על ידי כל אדם.

 

לשאלות נוספות בקרו באתרינו https://betaplus.co.il/

פרגולה מאלומיניום

האלומיניום הוא חמור גמיש מאוד, הוא דורש תחזוקה מעטה והוא מגיע בעיצובים רבים. כלל העובדות הללו גורמים לכך שאלומיניום מהווה כיום את אחד מהחומרים הפופולאריים

רישיון עבודה בגובה

  רישיון עבודה בגובה הוא רישיון שמקבלים לאחר שעוברים הכשרה או קורס לעבודה בגובה. במהלך הקורס לומדים העובדים ומנהלי העבודה כיצד עובדים בצורה בטוחה בגובה,

קניית בר מים מוגז וחדשני

  שתיית מים היא דבר חשוב וחיוני מאוד. יחד עם זאת, לא מעט אנשים מוצאים את עצמם לא מצליחים לשתות מספיק מים במהלך היום. אין

קונה פסולת ברזל

  יש לכם פסולת ברזל בגינה? המפעל או העסק שלכם מייצר המון פסולת ברזל? הפסולת שלכם שווה לכם כסף ולסביבה היא שווה גם זהב. מה

פינוי אסבסט

  אסבסט הוא חומר מסוכן ואת זה אתם כבר יודעים. מה שאתם אולי לא יודעים הוא, שהתהליך של פינוי אסבסט הוא תהליך שבו יכול סיכון