פינוי אסבסט

לרשם הקבלנים פונים רק עם מומחה להוצאת רישיון קבלן!

 

אסבסט הוא חומר מסוכן ואת זה אתם כבר יודעים. מה שאתם אולי לא יודעים הוא, שהתהליך של פינוי אסבסט הוא תהליך שבו יכול סיכון האסבסט לבוא לכדי ביטוי בצורה הקיצונית ביותר שלו. מדוע תהליך הפינוי של לוחות אסבסט הוא כל כך מסוכן? האם זה אומר שלא תוכלו לבצע את הפינוי בעצמכם? איך מבוצע הפינוי על ידי גורם מורשה? על כך תוכלו לקרוא ממש כאן בשורות הבאות.

 

ממה נובעת הסכנה בתהליך של פינוי לוחות אסבסט?

ובכן, הסיכון הייחודי של האסבסט הוא בדרך כלל נסתר לעין ומגולם בתוך לוח האסבסט עצמו. האסבסט עשוי מסיבים זעירים של סלעים סילקטיים. המדובר בסיבים קטנטנים שמגובשים ודחוסים יחד ליצירת לוח קשיח ועמיד אותו אנו מכירים כלוח אסבסט. כל עוד הלוח הוא תקין ושלם, הסיבים מוחזקים בתוכו בחוזקה ולא יכולים להשתחרר. יחד עם זאת, כל פציעה, סדק, שריטה ולבטח שבר בלוח אסבסט, יוצר למעשה פתח ממנו יכולים הסיבים להשתחרר אל האוויר הפתוח. כשסיבים אלה משתחררים אל האוויר, הם נישאים על גבי האוויר למרחקים גדולים וחודרים לכלי הנשימה. סיב שחדר אל מערכת הנשימה לא יצא ממנה לעולם וזאת הסיבה שבגינה הפך האסבסט לגורם מסרטן מסוכן ושבגינה גם נאסר השימוש באסבסט. התהליך של פינוי אסבסט הוא תהליך שבו קיימת הסכנה הגדולה ביותר לפציעה, שריטה, סדיקה ושבירה של לוחות אסבסט, מה שהופך אותו לתהליך ברמת סיכון גבוהה.

 

מי מבצע את הפינוי?

בדיוק בגלל הסיבה שפירטנו לעיל, פינוי אסבסט צריך להתבצע אך ורק על ידי גורם מורשה שהוסמך לכך על ידי הרשויות. דברים אלה נכונים כאשר מדובר בפינוי של גג אסבסט שלם, כאשר מדובר בפירוק של מבנה אסבסט ואפילו כאשר מדובר בפינוי של לוח אסבסט אחד בודד מהחצר האחורית בה הוא היה זרוק במשך שנים. חשוב להבין, שהנזק הפוטנציאלי של סיבי האסבסט הוא משמעותי ומיידי, גם לאנשים בסביבה הקרובה וגם לאנשים במרחק של ק"מ רבים מהמקום ולכן חשוב מאוד שלא לבצע כל פינוי של אסבסט באופן עצמאי, אלא בסיוע גורם מורשה בלבד.

 

כיצד מבוצע הפינוי על ידי גורם מורשה?

פינוי אסבסט על ידי גורם מורשה מבוצע על פי מתודולוגיה מסודרת ועם ציוד מתאים. תחילה מורטבים לוחות האסבסט בצורה יסודית על מנת למנוע בריחה של סיבים אל האוויר הפתוח. לאחר מכן מפורקים הלוחות בצורה עדינה וזהירה על מנת לא לשבור אותם ומרגע שהם משוחררים, הם נארזים באופן מיידי במארזי פלסטיק ייעודיים. הלוחות מונמכים אל הקרקע ומועמסים על רכב פינוי בצורה מסודרת ומאובטחת ומשם מובלים אל אתר להטמנת פסולת מסוכנת. כל זה מבוצע בצורה מקצועית, זהירה ועם הציוד הנכון וחשוב מאוד שלא לנסות לעשות את הדברים לבד, גם אם חלק מהשלבים בתהליך יכולים להתבצע על ידי כל אדם.

 

לשאלות נוספות בקרו באתרינו https://betaplus.co.il/

אז מה היה לנו בכתבה:
היחידה לרישום קבלנים
היחידה לרישום קבלנים

מזה יותר מעשור מסייעת החברה לאלפי קבלנים בכל רחבי הארץ להפוך לקבלנים רשומים בסיווג אטרקטיבי וגבוה וכן מסייעת לקבלנים רבים אחרים להעלות את הסיווג שלהם ולשפר את מעמדם התחרותי בשוק.

אנו מנחים את הלקוח סביב התהליך כולו וסביב כל הפעולות שיש לבצע בכדי להשיג את מעמד הרישום. בהמשך לכך, אנו מנהלים עבור הלקוח את כל הנושא של הגשת המסמכים, בדיקת תהליך הרישום מול רשם הקבלנים וניהול דיונים על פי הצורך עד לקבלת הרישום הסופי.
הצוות שלנו הוא מהטובים ביותר שניתן להציע העובדים שלנו נבחרים בקפידה כדי שאליכם יגיעו אנשי מקצוע איכותים וחייכנים!!

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!

או חייגו במהירות