חוק רישום קבלנים לעבודות הנדסה בנאיות

רישיון קבלן תוך 60 יום בהתאם לרשם

המחיר הזול בארץ מבצעים מיוחדים לתקופת הקורונה 

ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות

ליווי מקצועי של צוות מיומן 

הגשה מהירה ויעילה

עד 35% חיסכון בעלויות 

התקשרו עכשיו 074-7695658

רבים אינם יודעים זאת, אבל לא כל אחד שרוצה להיות קבלן בניין יכול פשוט לקום בבוקר ולהפוך לקבלן בניין, גם אם יש לו ציוד בנייה מלא וכמה עובדים. בישראל, עיסוק כקבלן בניין מחייב רישיון על פי חוק רישום קבלנים לעבודות הנדסה בנאיות. מה זה עבודות הנדסה בנאיות? איך מוציאים רישיון קבלן והאם מדובר ברישום קבלנים? על כך מסבירים לכם בשורות הבאות, המומחים של היחידה לרישום קבלנים.

קבלנים בתל אביב

מה זה עבודות הנדסה בנאיות?

חוק רישום קבלנים לעבודות הנדסה בנאיות הוא חוק ישראלי שנחקק בשנת 1969 במטרה להסדיר את עבודתם של קבלני בניין בשוק הבנייה בישראל. בניינים ומבנים בכלל, צריכים להיבנות על פי שורה של כללים הנדסיים ועל פי סטנדרטיים מינימליים של בטיחות על מנת להבטיח את בטיחות השימוש בהם ואת איכותם. על כן, לא ניתן להעניק לכל אחד את היכולת לעסוק בתחום ולרשויות יש אינטרס מובהק לפקח על התחום בצורה ישירה, ובדיוק למטרה זו נועד החוק.

בתוך חוק זה, נחשבות עבודות הנדסה בנאיות לעבודות בניה, לרבות בניית פנים, סלילת כבישים, הקמת גשרים, ביוב, ניקוז, בניית נמלים ובניית מפעלי מים על פי לשון החוק. זהו למעשה החוק שמגדיר את הצורך להקים את המוסד שנקרא פנקס הקבלנים ואת הצורך של ניהול הפנקס על ידי רשם הקבלנים במשרד השיכון, מה שמביא אותנו לקשר של חוק רישום קבלנים לעבודות הנדסה בנאיות עם הנושא של קבלן רשום.

האם קבלן רשום הוא קבלן מורשה?

התשובה היא בהחלט כן. זוהי בדיוק המשמעות של רישום קבלן – תהליך הרישום הוא למעשה תהליך הרישוי של הקבלן ובמסגרתו נדרש הקבלן להוכיח את עמידתו בקריטריונים המוגדרים בחוק לצורך קבלת רישיון קבלן. יחד עם זאת, כפי שמפורט בחוק, לא כל קבלן רשום יכול לעסוק בכל עבודת בנייה ובכל עבודת קבלנות בכלל. בתוך פנקס הקבלנים ישנם סיווגים שונים הנבדלים זה מזה בתחומי התמחות ובהיקפי פרויקטים וכל קבלן רשום רשאי להשתתף אך ורק בפרויקטים הנכללים בסיווג המקסימלי שלו ובתחומים בהם הוא מסווג כתחומי ההתמחות שלו. נושאים אלה כולם, מגולמים כאמור במסגרת חוק רישום קבלנים לעבודות הנדסה בנאיות.

רישום חברה חדשה

איך זה רלוונטי לכם?

ובכן, בתהליך הרישום שלכם כקבלנים מורשים ורשומים על פי החוק, חשוב מאוד שתעשו כל שניתן בכדי למקסם את הסיווג שלכם ברשם הקבלנים כפי שמפורט בחוק. היחידה לרישום קבלנים מלווה אתכם לאורך כל תהליך הרישום ומסייעת לכם לא רק בהשלמת הפרוצדורות הבירוקרטיות של תהליך הרישום, אלא גם בניהול ההתקשרות מול רשם הקבלנים ובמקסום הסיווג שלכם בפנקס הקבלנים. איך עושה את זה היחידה לרישום קבלנים? באמצעות הכרת החוק, התקנות והנהלים העדכניים ובאמצעות הקפדה יתרה על כל אופן ניהול תהליך הרישום מול רשם הקבלנים.

יכול לעניין אותך גם: קבלן רשום מנהל עבודה

חברת ניהול לבניין משותף

  לחיות בבניין משותף יכול להיות דבר מאוד כיף מצד אחד, אך מצד שני כאשר זה נוגע לתחזוקת הבניין, הרבה יותר קשה למצוא את עמק

כמה עולה לכרות עץ?

  מאמר זה מסביר כמה עולה לכרות עץ, כולל כריתת עצים ממגוון סוגים בנכס שלכם. למעשה, אנשים רבים צריכים לכרות עץ כאשר הם נמצאים לפני

כמה עולה מודד למדידת מגרש

  אם אתם רוצים לבנות בית, חשוב שתדעו שמדובר על תהליך רציני מאוד. אחד השלבים הראשונים והחשובים בתהליך הקמת בית פרטי וכל מבנה בכלל הוא

שיקום עמודי בטון עם קבלן רשום

  שיקום בטון הוא תהליך אותו מבצעים כאשר רוצים לחזק ולשקם מבנה ישן או מבנה שנחלש כתוצאה מפגיעה כלשהי. עמודי הבניין נושאים את משקל הבניין