אייזנברג, קדוש ושות
משרד עורכי דין

קבלן רשום למכירה

לרשם הקבלנים פונים רק עם משרד עורכי דין מומחה להוצאת רישיון קבלן!

רכישת חברה עם רישיון קבלן רשום למכירה

רישום קבלן בפנקס הקבלנים, שעליו אחראי הרשם במשרד השיכון והבינוי, מאפשר לקבלן הרשום לבצע עבודות בניין מכל הסוגים הרשומים. בנוסף, מאפשר הרישום בפנקס הקבלנים לבעל הרישום לגשת למכרזים שונים, בתחום ההתמחות הספציפי שלו. בנוסף לרישום בעלי מקצוע יחידים בתחום עיסוק ספציפי, קיימת האופציה לרישום חברה קבלנים אצל רשם הקבלנים, ולקבלת רישיון קבלן בתחומי העיסוק שהוגדרו מראש. במקרים לא מעטים מוצעות חברות שיש להם רישיון קבלן רשום למכירה, כאשר היתרון שלהן טמון בעובדה שהן לא צריכות לעבור את הליך הרישום מההתחלה והן יכולות להמשיך את הפעילות שלהן מהמקום שבו הפסיקו אותה הבעלים הקודמים. התנאי שלא ניתן להתפשר עליו הוא, שעובדים או מנהלים שהם עצמם מחזיקים ברישיון קבלן רשום, יעברו עם החברה לבעלים החדש ויהיו למעשה חלק מעסקת המכירה. בהמשך המאמר יובאו הסעיפים בחוק המציינים את אפשרויות המכירה.

רכישת חברה עם קבלן רשום

רישום ומדידה קבלן למכירה

זה המקום לציין, שבמקרים לא מעטים פתוחים המכרזים השונים בתחומי הבניין, הן מכרזים ממשלתיים והן מכרזים של גופים פרטיים, אך ורק בפני בעלי מקצוע בענף הבניין שהם רשומים כחוק בפנקס הקבלנים. בתחומים ראשיים, הרישום בפנקס הקבלנים מהווה תנאי הכרחי ובל יעבור להשתתפות במכרז, ולקבלת סיכוי סביר לזכות בעבודות שהתמורה עבורן גבוהה יחסית והתשלום עבורן גבוה. גם בתחומים משניים ישנה עדיפות לבעלי מקצוע הרשומים כחוק, אף כי בחלק מהמקרים העבודה נמסרת לבעלי מקצוע שאינם רשומים. הסיבה לכך היא שבתחומים ראשיים יש קורלציה בין המקצועיות של הקבלן לבין הפחתת הסיכון לעובדים ולדיירים העתידיים כאחד. בתחומים משניים, הבעיה עלולה להיות לכל היותר אסתטית, אבל אינה יכולה להוות סיכון ממשי. בשורות הבאות נעסוק בנושא חברות קבלניות, קבלת אישור לחברה לעסוק בעבודות קבלניות מסוגים שונים ומה קורה אם וכאשר חברה כזאת נמצאת על המדף ומועמדת למכירה.

מה בין חברות קבלניות לבין קבלנים פרטיים

סעיף 4 (א) לחוק רישום הקבלנים, קובע כי מלבד קבלנים פרטיים הרשאים להירשם בעצמם בפנקס הקבלנים, רישום קבלן שיפוצים בהתאמה לתחום העיסוק הספציפי שלהם, רשאים גם חברות ותאגידים שונים שתחום העיסוק שלהם הוא בניין, להירשם בפנקס הקבלנים כקבלנים ראשיים. תת סעיף 5 ותת סעיף 6 קובעים את התנאים לרישום תאגיד ברשם הקבלנים:

(5) תאגיד אשר שניים לפחות מחברי הגוף המנהל בפועל את עסקיו…. ממלאים אחרי התנאים…וכן שותפות אשר מהשותפים לפחות אחד, ממלאים אחר התנאים …
(6) תאגיד או שותפות או יחיד המעסיקים עובדים הממלאים אחרי התנאים … במספר שנקבע בתקנות… ובלבד שלא יהיו זכאים להישאר רשומים בפנקס אלא כל עוד הם מעסיקים עובדים כאמור; 

משמעות האמור לעיל הינה שתאגיד המעסיק עובדים שהם עצמם רשאים להיות רשומים בפנקס הקבלנים, רשאי להירשם בספר הקבלנים. אם התאגיד הזה יהיה בבחינת קבלן רשום למכירה, ניתן יהיה לקנות אותו יחד עם הרישום שלו בפנקס הקבלנים. התנאי לקיומה של עסקה כזאת הינו שהעובדים או חברי הגוף המנהל שבזכותם בוצע הרישום עבור התאגיד, יישארו חברים או עובדים בתאגיד. למרות מתן האפשרות לתאגיד להירשם, הרי שעדיין האישור לרישום בפנקס הקבלנים הוא אישי.

קבלן רשום למכירה והאפשרויות השונות

למעשה, ניתן לרכוש חברה המעסיקה עובדים שהם קבלנים רשומים, יחד עם הרישום לצורך ביצוע פרויקטים שונים. משרדים שונים המתמחים בתחום, מציעים למכירה מעת לעת חברות שיחד איתן ניתן לרכוש רישיון קבלן רשום. כך, מבלי לעבור את כל השלבים השונים, ניתן להגיע במהירות לאפשרות לבצע פרויקטים שונים בתחומי פעילות ראשיים. במקרים מסוימים ניתן להשכיר סיווג קבלני לצורך פרויקט, באופן שיקצר הליכים ויאפשר ביצוע פרויקטים בלא צורך של ממש במעבר בשלבים השונים בדרך לתואר קבלן רשום.

קבלן רשום למכירה

אז מה היה לנו בכתבה:

משרד עורכי דין אייזנברג קדוש ושות'

משרד עורכי דין אייזנברג קדוש ושות'

מזה יותר מעשור מסייעת החברה לאלפי קבלנים בכל רחבי הארץ להפוך לקבלנים רשומים בסיווג אטרקטיבי וגבוה וכן מסייעת לקבלנים רבים אחרים להעלות את הסיווג שלהם ולשפר את מעמדם התחרותי בשוק.

במסגרת שירותי הרישום ש למשרד עורכי דין אייזנברג קדוש ושות', אנו מנחים את הלקוח סביב התהליך כולו וסביב כל הפעולות שיש לבצע בכדי להשיג את מעמד הרישום. בהמשך לכך, אנו מנהלים עבור הלקוח את כל הנושא של הגשת המסמכים, בדיקת תהליך הרישום מול רשם הקבלנים וניהול דיונים על פי הצורך עד לקבלת הרישום הסופי.
הצוות שלנו הוא מהטובים ביותר שניתן להציע העובדים שלנו נבחרים בקפידה כדי שאליכם יגיעו אנשי מקצוע איכותים וחייכנים!!

חברת ניהול לבניין משותף

  לחיות בבניין משותף יכול להיות דבר מאוד כיף מצד אחד, אך מצד שני כאשר זה נוגע לתחזוקת הבניין, הרבה יותר קשה למצוא את עמק

כמה עולה לכרות עץ?

  מאמר זה מסביר כמה עולה לכרות עץ, כולל כריתת עצים ממגוון סוגים בנכס שלכם. למעשה, אנשים רבים צריכים לכרות עץ כאשר הם נמצאים לפני

כמה עולה מודד למדידת מגרש

  אם אתם רוצים לבנות בית, חשוב שתדעו שמדובר על תהליך רציני מאוד. אחד השלבים הראשונים והחשובים בתהליך הקמת בית פרטי וכל מבנה בכלל הוא