מה זה קבלן רשום 100? כל מה שצריך לדעת

לרשם הקבלנים פונים רק עם מומחה להוצאת רישיון קבלן!

אם אתם יוצאים לדרך עם תהליך רישומכם כקבלנים רשומים, שמעתם מן הסתם את הביטוי קבלן רשום 100 ואתם רוצים לוודא שאתם מבינים מה זה אומר ושאתם צועדים בנתיב הרישום הנכון לכם. אז מה זה בדיוק המספר 100 ובאילו עבודות ופרויקטים מאפשר לכם רישום בסיווג זה להיות מעורבים? על כך מסבירים לכם בשורות הבאות, המומחים של היחידה לרישום קבלנים.

חוק הקבלנים

רשם הקבלנים – סיווג קבלנים

רישום קבלנים הוא תהליך שמיועד לבחון את עמידתו של מבקש הבקשה לרישיון קבלן בקריטריונים הקבועים בחוק ולהפיכתו לישות המוכרת לרשויות לצרכי פיקוח. מן הסתם, לא כל הקבלנים הרשומים בפנקס הקבלנים הם בעלי אותן יכולות, אותו ניסיון ואותם כישורים מקצועיים. כך למשל, קבלן חשמל לא מסוגל לבצע את העבודות שמבצע קבלן בניין וקבלן בניין שמתמחה בבניית בתים פרטיים בהיקפים של מאות אלפי שקלים, לא מסוגל לבצע את מה שמבצע קבלן המתמחה בבניית גורדי שחקים בהיקפים של עשרות מיליוני שקלים. בדיוק לשם כך נוצר הסיווג בפנקס הקבלנים ואחד הסיווגים הללו הוא קבלן רשום 100.
ראו גם: קבלן שיפוצים

מה כולל סיווג קבלן רשום 100?

ובכן, קבלן רשום המסווג בתור קבלן רשום 100 יכול לעסוק בכל משימות הבנייה הנדרשות להקמת מבנה מגורים, מבנה תעשייה או מבנה מסחר. בתוך סיווג 100 קיימים תתי סיווג נוספים, שמגדירים את היקף הפרויקטים בהם יוכל להשתתף הקבלן והיקפים אלה יכולים להגיע לעשרות מיליוני שקלים לפרויקט. בין היתר, כולל סיווג זה עבודות עפר, עבודות כלונסאות, עבודות איטום מבנים, הרחבת מבנים, דריכת בטון, בנייה טרומית, קונסטרוקציית פלדה, שיפוצים, בניית שלד, פיתוח חצרות, חשמלאות, מתקני הסקה, מתקני מים, מתקני מיזוג אוויר וכדומה. למעשה, סיווג קבלן רשום 100, מעניק לקבלן יכולת כמעט מלאה להשלים את כל עבודות הבנייה הנדרשות לצורך השלמת מבנה ויחד עם זאת, הוא לא פותר את הקבלן מלהיעזר בקבלני משנה מומחים בתחומים ספציפיים הדורשים אישור מקצועי, ובכלל זה קונסטרוקטור, חשמלאי מוסמך, יועץ קרקע, מודד מוסמך וכדומה.

רישום קבלנים

איך מבצעים רישום בסיווג זה?

ובכן, הסיווג שתקבלו בתהליך הרישום נקבע בעיקר על פי הנתונים שלכם בענף הבניין, קרי הניסיון שלכם, ההשכלה הרשמית שלכם בתחום, הפרויקטים אותם ניהלתם עד כה, היכולות שלכם, הציוד העומד לרשותכם, כוח האדם העומד לרשותכם וכדומה. בתהליך הרישום, בוחנות הרשויות את כל הנתונים הללו ועל פיהם נקבע הסיווג אליו תשתייכו. יחד עם זאת, האופן בו אתם מציגים את עצמכם והאסמכתאות שאתם מצרפים לבקשה יכולים להשפיע מאוד על ההבנה של הרשויות את היכולות שלכם ובהתאם לכך להשפיע גם על הסיכויים שלכם לקבלת סיווג קבלן רשום 100. לפעמים אתם צריכים פשוט לשכור עובד אחד נוסף בכדי לזכות בסיווג הזה ולכן חשוב לבצע את התהליך בסיוג גורמים מקצועיים ובדיוק למטרה זו עומדת לרשותכם היחידה לרישום קבלנים.

על פי החוק בישראל, כל אדם העוסק כקבלן בענף הבניין, חייב להיות בעל רישיון קבלן ולהירשם כקבלן רשום בפנקס הקבלנים של רשם הקבלנים במשרד השיכון. אלא שאצל רבים מהקבלנים עולה הצורך הזה כאשר הם מבקשים להשתתף במכרזים הדורשים מעמד של קבלן רשום או כאשר הם מרגישים מהשוק את הביקוש לקבלנים רשומים על פני קבלנים לא רשומים. העניין הוא שבתהליך של רישום קבלנים סיווג הקבלן משחק תפקיד מפתח ביכולת שלו לגשת למכרזים שונים ועל כך מסבירים לכם בשורות הבאות המומחים של היחידה לרישום קבלנים.

קבלנים בתל אביב

סיווג קבלנים – מה זה אומר?

ובכן, רישום קבלנים הוא תהליך שכל קבלן מכיר, תהליך המיועד להפוך את הקבלן לקבלן ברישיון, קבלן רשום ששמו מופיע בפנקס הקבלנים של משרד השיכון. חלק ניכר בציבור ולבטח גופים עסקיים, ציבוריים וממשלתיים מחיובים לעבוד אך ורק עם קבלנים רשומים. העניין הוא שבכל תהליך רישום כזה, ישנו גם שלב של סיווג הקבלן. סיווג הקבלן מבוצע על פי שני פרמטרים מרכזיים:

  • תחום התמחות – בתהליך של רישום קבלנים סיווג הקבלן מגדיר למעשה את תחום ההתמחות המרכזי שלו, התחום שבו הוא יסווג כקבלן רשום. כך למשל, קבלן חשמל רשום הוא לא קבלן רשום שיכול לעסוק בכל תחום בענף הבניין ברישיון, אלא אך ורק בתחום החשמל שכן הוא מסווג אך ורק בתחום זה. ישנם כמובן תחומי התמחות שונים לרבות קבלן שלד, קבלן גמר, קבלן אינסטלציה, קבלן עפר, קבלן חשמל וכן הלאה.
  • היקף פרויקט – בתהליך הרישום נקבע גם היקף הפרויקטים שעבורם תקף רישיון הקבלן. כך למשל, קבלן רשום המסווג בפרויקטים בהיקף של עד 500,000 ש"ח, לא יוכל לגשת למכרז ששוויו הכולל הוא גבוה מכך. סיווג זה נקבע על פי הניסיון של הקבלן, ההשכלה הרשמית שלו, היכולות המקצועיות העומדות לרשותו והרקורד המקצועי שלו.

מדוע זה כל כך חשוב?

ובכן, אחת הסיבות המרכזיות שבגינן פונים קבלנים לרשם הקבלנים היא היכולת להשתתף במכרזים הרבים המפורסמים על ידי חברות עסקיות, חברות ציבוריות וגופים ממשלתיים. העניין הוא שבתהליך רישום קבלנים סיווג הוא פרמטר שיכול מאוד להגביל את הקבלן במכרזים אליהם הוא יכול לגשת, במיוחד סביב הקטגוריה של היקף הפרויקט. על כן, בתהליך הרישום חשוב מאוד לנסות ולהשפיע עד כמה שניתן על הסיווג בו יופיע הקבלן ובכך בדיוק, יוכלו לסייע לכם המומחים של היחידה לרישום קבלנים.

היחידה לרישום קבלנים לוקחת על עצמה למעשה את כל תהליך הרישום שלכם כקבלנים רשומים ובכלל זה מקפידה לאסוף מכם את כל המסמכים והאסמכתאות הנדרשות על מנת להבטיח שתוכלו לזכות בסיווג הגבוה ביותר האפשרי עבורכם. לפעמים ההבדל הוא רכישה של יכולת מסוימת, או גיוס עובד נוסף ותוכלו להיות מסווגים בסיווג גבוה יותר. מה ואיך בדיוק תוכלו לעשות זאת? היחידה לרישום קבלנים יודעת היטב.

יכול לעניין אותך גם: עלות רישום בטאבו

אז מה היה לנו בכתבה:
היחידה לרישום קבלנים
היחידה לרישום קבלנים

מזה יותר מעשור מסייעת החברה לאלפי קבלנים בכל רחבי הארץ להפוך לקבלנים רשומים בסיווג אטרקטיבי וגבוה וכן מסייעת לקבלנים רבים אחרים להעלות את הסיווג שלהם ולשפר את מעמדם התחרותי בשוק.

אנו מנחים את הלקוח סביב התהליך כולו וסביב כל הפעולות שיש לבצע בכדי להשיג את מעמד הרישום. בהמשך לכך, אנו מנהלים עבור הלקוח את כל הנושא של הגשת המסמכים, בדיקת תהליך הרישום מול רשם הקבלנים וניהול דיונים על פי הצורך עד לקבלת הרישום הסופי.
הצוות שלנו הוא מהטובים ביותר שניתן להציע העובדים שלנו נבחרים בקפידה כדי שאליכם יגיעו אנשי מקצוע איכותים וחייכנים!!

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!

או חייגו במהירות